Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Whitefish Poolhouse

Nad strmým svahem v americkém státě Montana ční do přírody vysoce atraktivní dům pojmenovaný jako Whitefish Poolhouse. Svým obyvatelům poskytuje mimo jiné luxusní bazén a dechberoucí výhledy na jezero Whitefish.

Celý komplex s bazénem se jeví jako skupina malých domků, pečlivě rozmístěných v krajině svahu. Místy splývají s terénem, ​​ale jinde vytvářejí odvážný kontrast s prvky vyčnívajícími nad svah. Za svůj osobitý vzhled vděčí architektonickému studiu Cushing Terrell.

Dům s bazénem a zenovou zahradou

Dominantou obytného komplexu je téměř 23 metrů dlouhý krytý bazén. Plavecký zážitek obyvatel domu umocňují velká okna, která interiér přibližují úchvatné přírodě. Ještě romantičtěji působí tento prostor v okamžiku, kdy zapadá slunce. Dům jako stvořený k odpočinku a načerpání nové energie poskytuje svým majitelům rovněž velkou vanu v japonském stylu, ale také posilovnu a dokonce i malou uměleckou galerii. Pečlivě naplánovaná architektura harmonizuje s okolní přírodní krajinou, která byla v bezprostřední blízkosti domu vhodně upravena. Dům s bazénem je tak ohraničen příjemnou zenovou zahradou a vodní prvky byly doplněny o říční kameny.

Bydlení propojené s přírodou

Okenní stěna domu s bazénem je orientována tak, aby interiér co nejvíce otevřela do přírody. Její přirozený dotek je přitom ve velké míře patrný i v interiéru. Byly v něm použity zejména přírodní materiály. Zaujmou zde mimo jiné podlahy z vápence či odolného teaku. Některé ze střešních prvků fungují jako zelené střechy pokryté mechem s vápencovými deskami, které značí cesty kolem domu.

Luxusní domov

Dům je plný moderního vybavení. Celý obytný komplex je zařízen tak, aby v něm panovala uvolněná a ničím nerušená atmosféra. Vybízí k aktivnímu i pasivnímu odpočinku, jehož účinek umocňují překrásné výhledy do krajiny. Těm je podřízeno také zařízení interiéru, který se nese ve striktně minimalistickém stylu. Plně tak vynikne jak příroda za okny, tak krása přírodních materiálů uvnitř domu.

{reklama-0}

Whitefish Poolhouse přibližuje člověka k přírodě i ke své mysli. Obklopen zenovou zahradou a doplněn o velkorysý bazén s výhledy na jezero je dokonalým útočištěm před shonem všedních dnů.

Zdroj: https://nowoczesnastodola.pl/nowoczesne/whitefish-poolhouse-gallery-cushing-terrell

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock