Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Připravte dětem zdravé gumové medvídky!

Připravte dětem zdravé gumové medvídky!

Každé dítě rádo mlsá a těžko se dá tento fakt nějak zvrátit. Občas je prostě nutné mít nějaký ten bonbon po kapse, který vždycky spraví náladu. Existuje ale také možnost podstrčit děťátku zdravou laskominu, nebo si takové domácí bonbony společně vyrobit.

Domácí medvídci jsou doslava zdravou bombou. Jsou z čerstvého ovoce, takže v nich najdete vitaminy a vlákniny, navíc obsahují želatinu, která je skvělá pro klouby. Narozdíl od kupovaných sladkostí neobsahují žádná umělá barviva, sladidla a aromata. Vyrobit si můžete gumové medvídky banánové, třešňové, jahodové, ananasové, zkrátka na jaké budete mít zrovna chuť.

Ingredience:

Základ je vždy stejný:

230 ml pomerančové šťávy (může být i citronová nebo grapefruitová)

cca 660 ml ovoce

75 ml čisté práškové želatiny, můžete použít i agar 

1 lžíce medu, pokud nechcete sladit, použijte stévii nebo aztécký cukr

Vždy je důležité upravovat poměr ovoce a š´távy, abyste získali ideální konzistenci. Nelze určit ideální poměr, protože každé ovoce je jinak vodnaté. Bohužel zde platí metoda pokus/omyl, ale po několika pokusech už budete bonbonovými mistry.

Připravte dětem zdravé gumové medvídky!

Postup:

Vymačkejte šťávu z pomeranče. Nasekejte ovoce, přidejte je do šťávy z pomeranče a povařte na mírném ohni, dokud ovoce zcela nezměkne. Sundejte ze sporáku, nechte mírně vychladnout, přidejte sladidlo a rozmixujeme dohladka. Nechte 5–7 minut chladnout, pak přidejte želatinu a směs opět rozmixujte zcela dohladka. Doporučujeme koupit si silikonovou formu, která stojí cca 30 Kč a najdete jikdekoli na internetu. Obchody nabízí růzé tvary bonbonů a najdete oblíbené medvídky a žížalky. směs vylijte do formy a nechte vychladnout v lednici. Pokud formu nemáte, tak směs vylijte na plech vyložený alobalem a dejte na hodinu do lednice. Počkejte, až je hmota studená a pevná, pak začněte vykrajovat medvídky. Můžete použít jiné vykrajovátko nebo hmotu jen nakrájet na kostky jako bonbony.

Připravte dětem zdravé gumové medvídky!
Připravte dětem zdravé gumové medvídky!
Připravte dětem zdravé gumové medvídky!
Připravte dětem zdravé gumové medvídky!
Zdroj: www.thirstyfortea.com, www.kokocooks.com, .imgur.com, www.healthfulpursuit.com, www.mommypotamus.com, dessertswithbenefits.com, www.bustle.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vánoční inspirace a dekorace

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock