Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Útulná horská chata

Představte si výhled na zasněžené kopce hor, všude okolo vás jen klid a mír. Chata obklopena lesy a krajinou jako z pohádky, uvnitř útulná a pohodlná. Dřevěná chata s rustikálními prvky i moderním vybavením, sladěná do posledního detailu. To je útulná chata v samotném srdci francouzských hor.

Horská chata v Megeve

Na jihovýchodě Francie, v malebné krajině, leží  obec Megeve, která je známá jako oblíbené lyžařské středisko. Je zde mnoho chat a domečků, které svou architekturou zapadají do místní krajiny. Obvykle zde narazíte na dřevěné domy s malebnými fasádami, které navečer září nejrůznějším osvětlením. Lyžaři si zde užívají sjezdovek a děti stavění sněhuláků. Místo stvořené pro odpočinek. Jedna místní chata je opravdu výjimečná. Sladěna je do posledního detailu a upoutá svou přívětivou atmosférou.

Chatu vlastní jeden příjemný pár, který zde bydlí a zároveň poskytuje příležitostné ubytování hostům. Příběh této chaty začal tím, že nedaleko odsud, do místa jménem Grenoble, majitelé jezdili lyžovat. Oblíbili si místní trasy a prostředí si zamilovali. Navštěvovali místní hory rok co rok, až jednou nebylo v jejich oblíbeném penzionu místo. Tehdy byli jejich známí v nedalekém městečku Megeve, kam se za nimi podívali. Místo si je okamžitě získalo a rozhodli se zde založit domov.  

S anglickou elegancí

Na jedné straně toužili po kombinaci stylů v anglickém duchu, na straně druhé chtěli udržet místní francouzskou tradici a duši místa. Přáli si moderní domov, který by byl zároveň útulný a s klasickými prvky. Když uviděli dům Nicolase Perrina, věděli, že je to přesně to o čem snili. Bylo rozhodnuto. Dům měl velká okna, stěny ze smrkového dřeva a prvky z bílého kamene. O nábytek se postaral místní návrhář žijící v Megeve.

Interiér je kombinací anglické elegance a místního rustikálního stylu. Kuchyně i obývací pokoj má nádech Skotska, díky vzorům látek. Čalounění sedaček, polštáře, nebo ubrusy oblékly kostkovaný háv v červené barvě. Uprostřed obývacího pokoje stojí populární socha jelena, věrného společníka.

Dominantou prostoru je velké masivní schodiště s tradičním vyřezávaným zdobením a obrovský krb. Vše je dřevěné, obložení, podlahy, konstrukce domu i nábytek. V každém detailu je vidět cit majitelů a úcta k historii místa. Rustikální doplňky a folklórní motivy ladí k nábytku i architektuře domu.

Jako doma

{reklama-0}

Je to chata určená pro lyžaře, kteří se rádi druží. Ložnice jsou v patře, takže hosty nic neruší. Společenské prostory se nachází v přízemí a člověk si zde připadá opravdu jako doma. Z jídelny, ve které probíhají večeře u velkého stolu, trvající i několik hodin, se všichni mohou přesunout do obývacího pokoje. Když pak se sklenkou vína zapadnete do měkké pohovky, nechce se vám odejít. 

Zdroj: https://www.weranda.pl/domy-i-mieszkania/w-stylu-rustykalnym/troche-ludowa-gorska-chata?ai=9

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock