Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Útulná horská chata

Představte si výhled na zasněžené kopce hor, všude okolo vás jen klid a mír. Chata obklopena lesy a krajinou jako z pohádky, uvnitř útulná a pohodlná. Dřevěná chata s rustikálními prvky i moderním vybavením, sladěná do posledního detailu. To je útulná chata v samotném srdci francouzských hor.

Horská chata v Megeve

Na jihovýchodě Francie, v malebné krajině, leží  obec Megeve, která je známá jako oblíbené lyžařské středisko. Je zde mnoho chat a domečků, které svou architekturou zapadají do místní krajiny. Obvykle zde narazíte na dřevěné domy s malebnými fasádami, které navečer září nejrůznějším osvětlením. Lyžaři si zde užívají sjezdovek a děti stavění sněhuláků. Místo stvořené pro odpočinek. Jedna místní chata je opravdu výjimečná. Sladěna je do posledního detailu a upoutá svou přívětivou atmosférou.

Chatu vlastní jeden příjemný pár, který zde bydlí a zároveň poskytuje příležitostné ubytování hostům. Příběh této chaty začal tím, že nedaleko odsud, do místa jménem Grenoble, majitelé jezdili lyžovat. Oblíbili si místní trasy a prostředí si zamilovali. Navštěvovali místní hory rok co rok, až jednou nebylo v jejich oblíbeném penzionu místo. Tehdy byli jejich známí v nedalekém městečku Megeve, kam se za nimi podívali. Místo si je okamžitě získalo a rozhodli se zde založit domov.  

S anglickou elegancí

Na jedné straně toužili po kombinaci stylů v anglickém duchu, na straně druhé chtěli udržet místní francouzskou tradici a duši místa. Přáli si moderní domov, který by byl zároveň útulný a s klasickými prvky. Když uviděli dům Nicolase Perrina, věděli, že je to přesně to o čem snili. Bylo rozhodnuto. Dům měl velká okna, stěny ze smrkového dřeva a prvky z bílého kamene. O nábytek se postaral místní návrhář žijící v Megeve.

Interiér je kombinací anglické elegance a místního rustikálního stylu. Kuchyně i obývací pokoj má nádech Skotska, díky vzorům látek. Čalounění sedaček, polštáře, nebo ubrusy oblékly kostkovaný háv v červené barvě. Uprostřed obývacího pokoje stojí populární socha jelena, věrného společníka.

Dominantou prostoru je velké masivní schodiště s tradičním vyřezávaným zdobením a obrovský krb. Vše je dřevěné, obložení, podlahy, konstrukce domu i nábytek. V každém detailu je vidět cit majitelů a úcta k historii místa. Rustikální doplňky a folklórní motivy ladí k nábytku i architektuře domu.

Jako doma

{reklama-0}

Je to chata určená pro lyžaře, kteří se rádi druží. Ložnice jsou v patře, takže hosty nic neruší. Společenské prostory se nachází v přízemí a člověk si zde připadá opravdu jako doma. Z jídelny, ve které probíhají večeře u velkého stolu, trvající i několik hodin, se všichni mohou přesunout do obývacího pokoje. Když pak se sklenkou vína zapadnete do měkké pohovky, nechce se vám odejít. 

Zdroj: https://www.weranda.pl/domy-i-mieszkania/w-stylu-rustykalnym/troche-ludowa-gorska-chata?ai=9

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Anglická kuchyně třeba i u vás doma

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Bioplynová stanice do vašeho domova

Perníková chaloupka

Vánoční inspirace a dekorace

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock