Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Stylově čistý a bohatě prosklený dům

Mladý manželský pár se dvěma dětmi zatoužil po bydlení v moderním domě, který by byl postaven z tradičních materiálů. Přáli si stylově čistý, zděný a bohatě prosklený dům poskytující výhledy na překrásnou krajinu jižních Čech.

Zbrusu nový dům působí jako luxusní letní sídlo. Je tu bazén a terasa doplněná komfortním nábytkem. Majitelé původně stavět nechtěli, měli v plánu koupit již hotovou stavbu. Nakonec jsou však rádi, že mohli zrealizovat bydlení přesně podle svých představ. Splnění jejich snu se chopili projektant Lukáš Navara a architekt Tomáš Russe.

Dům rozkročený přes dva pozemky

Nový rodinný dům vyrostl hned na dvou pozemcích o celkové velikosti téměř 2500 m2. Při koupi jen jednoho z pozemků by se stavba musela vtěsnat na jeho okraj, a tak majitelé zakoupili i menší pozemek, díky čemuž vznikl dostatek prostoru nejen pro dům, ale také pro bazén a terasu. Oba pozemky jsou mírně svažité a přes ten větší jde elektrické vedení.

Dojem levitující stavby

Na spojených pozemcích vyrostl dům s plochými střechami, který má tvar zalomeného obdélníku. Stylově je příjemně čistý, zdobí jej bílá fasáda částečně obložená lomovým kamenem. Díky předsazenému hornímu patru to vypadá, jako by dům levitoval nad krajinou. K jeho křehkému dojmu napomáhá maximálně prosklené přízemí včetně zábradlí v horním patře. Jednoduchý vzhled cihlové stavby podtrhuje krásu okolní přírody. Ne nadarmo se tomuto místu podle názvu ulice říká na Krásné vyhlídce. Každý, kdo do domu mladého manželského páru zavítá, obdivuje úchvatné výhledy na město Tábor. Majitelé věří, že o tuto podívanou nepřijdou. Dům se nachází na kraji zástavby a dál už by se stavět nemělo.

Energeticky nenáročné bydlení

Majitelé se namísto dřevostavby nakonec rozhodli pro cihlový dům. Ten měl být nezateplený a energeticky nenáročný. Byl tedy postaven ze speciálního jednovrstvého zdiva z cihel o šířce 500 mm bez potřeby dodatečného vnějšího zateplení. Vznikla tak zdravá a prodyšná konstrukce s dlouhou životností a nízkými energetickými náklady. V domě je v horkých letních měsících velice příjemně, přestože v něm chybí klimatizace i rekuperace. Napomáhá k tomu rovněž orientace prosklené fasády s posuvnými portály a izolačními trojskly.

Odlehčený interiér domu

Rodinný dům je koncipován jako 5+kk. V přízemí se nachází společenská část domu sestávající z velkého obývacího pokoje propojeného s kuchyní. V patře je situována soukromá část s ložnicí, pracovnou, dvěma dětskými pokoji a posilovnou. Interiér navazuje na křehký a čistý dojem exteriéru. Vévodí mu bílá barva, která prostor opticky odlehčuje a zvětšuje. V interiéru použité dřevo atmosféru příjemně prohřívá a dodává jí na útulnosti. Prim zde hraje kvalitní nábytek a chytře řešené úložné prostory, díky nimž působí bydlení vzdušným dojmem. Pocit pohody v obývacím pokoji navozuje vybavení v barvě taupé, ať už se jedná o sedací soupravu či koberec. Kuchyně je od obývacího pokoje oddělena kuchyňským ostrůvkem s barovou deskou. Zde ještě více vystupuje do popředí přirozená krása dřeva. Také  ložnici sluší teplé přírodní materiály a barvy. Jasnější odstíny barev hrají v dětských pokojích, ve kterých do jisté míry ustupuje ve zbytku místností tolik oblíbený minimalistický styl.

{reklama-0}

Na předměstí jihočeského Tábora vznikl snový domov, který poskytuje příjemné a zdravé bydlení. Díky bohatému prosklení je plný slunce a inspirativních výhledů do daleké krajiny. Až děti povyrostou, rodiče si krásu domova konečně vychutnají dosyta. Už teď se těší, až spolu budou odpočívat na terase, na niž mohou vejít přímo z ložnice.

Zdroj: https://www.idnes.cz/bydleni/stavba/cihlovy-rodinny-dum-heluz-family-50.A201016_154130_stavba_rez

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock