Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Střecha, která se sama zaplatí

Střecha, která se sama zaplatí

Že to zní jako nesmysl? Rozhodně ne pro tvůrčí tým Kalifornské společnosti Tesla Motors, díky kterému přišla na trh revoluční novinka, která stojí za pozornost.

Střešní tašky se solárními články

Neviditelné solární články, jak výrobce svoji novinku také nazývá, jsou v podstatě klasické střešní tašky, jen s tím rozdílem, že si samy vyrábí solární elektřinu, pyšní se doživotní zárukou a oproti klasickým střešním taškám i vysokou odolností. Během telekonference zakladatel společnosti Elon Musk uvedl, že jsou tašky vyrobené z tvrzeného skla, díky čemuž jsou třikrát odolnější než standardní střešní tašky. Proto si mohou dovolit nabídnout nejvyšší záruku na trhu v podobě doživotní garance. Výrobu elektřiny pomocí fotovoltaických tašek garantuje společnost Tesla po dobu 30 let. 

4 designová provedení

Střešní tašky s fotovoltaickými články jsou k dostání celkem ve 4 designových provedeních, a to od klasických střešních tašek, přes hladké, břidlicové až po moderní tašky s texturou. Přitom na jednu střechu podle výpočtů stačí použít asi 35 % tašek se solárními články. 

Společnost Tesla samozřejmě vyrábí tašky jak v solárním, tak i nesolárním provedení, přičemž tašky bez solárních článků jsou cenově srovnatelné s konkurencí. Tašky se solárními články vyjdou sice cenově při první investici vyrazně dráž, nicméně výhledově dokáží zákazníkovi ušetřit několik stovek tisíc za výrobu energie. 

Střecha, která se sama zaplatí

Ideální řešení 

Podle předpokladů si novinku u nás budeme moci objednat už příští rok, do té doby si můžete na oficiální stránkách společnosti alespoň spočítat, na kolik by vás taková solární střecha vyšla. Solar Roof je totiž ideální řešení pro ty z vás, kteří staví nový dům nebo plánuji rozsáhlou rekontrukci včetně střešní krytiny a rádi by investovali do produktu, jehož koupě se vám skutečně vyplatí. Solární šindele by navíc měly být extra odolné. 

 

Celé představení můžete v angličtině vidět na videu níže.

 

Zdroj: www.tesla.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock