Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rodinný dům nad soutokem Sázavy a Vltavy

Úchvatné výhledy do dalekého okolí nabízí skvostně zařízený rodinný dům, ve kterém se staré časy mísí s moderními. Opravdu luxusní bydlení je elegantní, romantické, ale i praktické a funkční.

Zbrusu nový rodinný dům vyrostl na velkorysém pozemku v městysu Davle, vysoko nad soutokem Sázavy a Vltavy. Postaven výhradně z přírodních materiálů poskytuje překrásné výhledy, soukromé útočiště i společenské prostory. Nechybí zde klasická pec jako z pohádky anebo moderní sauna. Jedná se zkrátka o bydlení jako stvořené pro život v luxusu se vším, co k tomu patří.

Kouzelné otevřené prostory

Přízemí domu vévodí velký obytný prostor otevřený až po krov. Nachází se v něm mimo jiné jídelna a již zmíněná pec, kterou lze stejně jako v pohádce využít ke sladkému spánku Celý prostor je po způsobu ostatních místností laděn dobíla, neutrální barevný nádech pak příjemně prohřívají hojně využité dřevěné prvky. Patří k nim zejména honosné stropní trámy, které obytnému prostoru dodávají ten správný rustikální charakter. O to se stará i řada dalších prvků, místy s exotickým nádechem. Z obytného prostoru v historizujícím stylu poněkud vyčnívá moderní kuchyně, jejíž současný ráz se snaží usadit tradiční dřevěné kusy nábytku. Kuchyně je doplněna o praktický ostrůvek, který v případě potřeby slouží zároveň jako barový stůl.

Interiér s výhledem na vodní hladinu

Obzvláště minimalistickým způsobem vyhlíží jídelna, která sestává pouze z dřevěného jídelního stolu a čtyř židlí. Snad proto, aby se pozornost plně soustředila na podávané pokrmy či překrásné výhledy na vodní hladinu za velkým francouzským oknem, které se otevírá na terasu. V téže úrovni se nachází i ložnice pro hosty, šatna, spíž, koupelna a technická místnost. Ve druhém patře našla místo hlavní ložnice se šatnou, další dvě ložnice, domácí kancelář a koupelna. Z koupelny a jedné z ložnic je přitom možné vstoupit přímo na terasu. Na pozemku byl přitom postaven ještě jeden samostatný apartmán sestávající z ložnice, kuchyně a koupelny. Rodinný dům je unikátní i tím, že se jeho součástí stala také sauna, která je vytápěna zděnou pecí. K ní pak náleží ještě koupelna a relaxační místnost.

Praktické i přirozeně krásné bydlení

Rodinný dům čerpá z kvality použitých přírodních materiálů, které byly k jeho stavbě použity. Uvnitř domu tak vládne příjemné a zdraví prospěšné klima. Dům je vyzděný poctivými cihlami, má minerální omítky, dřevěná okna a podlahy. Vodu čerpá z vlastní studny, napojený je i na vodovod a kanalizaci. O tepelný komfort v domě včetně vyhřívání podlah v koupelnách se stará tepelné čerpadlo se systémem vzduch-vzduch.

{reklama-0}

Na velkorysém pozemku v blízkosti soutoku dvou řek vzniklo naprosto luxusní bydlení vonící dřevem. Odkazuje tak na staré časy, kdy zde žili voraři a rybáři. Romantická atmosféra dob dávno minulých z interiéru dýchá na každém kroku, aniž by mu ubrala na funkčnosti a pohodlí.

Zdroj: https://www.svoboda-williams.com/prodej/rodinne-domy/detail/35906-nad-soutokem

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Vánoční inspirace a dekorace

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Perníková chaloupka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock