Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rodinný dům nad soutokem Sázavy a Vltavy

Úchvatné výhledy do dalekého okolí nabízí skvostně zařízený rodinný dům, ve kterém se staré časy mísí s moderními. Opravdu luxusní bydlení je elegantní, romantické, ale i praktické a funkční.

Zbrusu nový rodinný dům vyrostl na velkorysém pozemku v městysu Davle, vysoko nad soutokem Sázavy a Vltavy. Postaven výhradně z přírodních materiálů poskytuje překrásné výhledy, soukromé útočiště i společenské prostory. Nechybí zde klasická pec jako z pohádky anebo moderní sauna. Jedná se zkrátka o bydlení jako stvořené pro život v luxusu se vším, co k tomu patří.

Kouzelné otevřené prostory

Přízemí domu vévodí velký obytný prostor otevřený až po krov. Nachází se v něm mimo jiné jídelna a již zmíněná pec, kterou lze stejně jako v pohádce využít ke sladkému spánku Celý prostor je po způsobu ostatních místností laděn dobíla, neutrální barevný nádech pak příjemně prohřívají hojně využité dřevěné prvky. Patří k nim zejména honosné stropní trámy, které obytnému prostoru dodávají ten správný rustikální charakter. O to se stará i řada dalších prvků, místy s exotickým nádechem. Z obytného prostoru v historizujícím stylu poněkud vyčnívá moderní kuchyně, jejíž současný ráz se snaží usadit tradiční dřevěné kusy nábytku. Kuchyně je doplněna o praktický ostrůvek, který v případě potřeby slouží zároveň jako barový stůl.

Interiér s výhledem na vodní hladinu

Obzvláště minimalistickým způsobem vyhlíží jídelna, která sestává pouze z dřevěného jídelního stolu a čtyř židlí. Snad proto, aby se pozornost plně soustředila na podávané pokrmy či překrásné výhledy na vodní hladinu za velkým francouzským oknem, které se otevírá na terasu. V téže úrovni se nachází i ložnice pro hosty, šatna, spíž, koupelna a technická místnost. Ve druhém patře našla místo hlavní ložnice se šatnou, další dvě ložnice, domácí kancelář a koupelna. Z koupelny a jedné z ložnic je přitom možné vstoupit přímo na terasu. Na pozemku byl přitom postaven ještě jeden samostatný apartmán sestávající z ložnice, kuchyně a koupelny. Rodinný dům je unikátní i tím, že se jeho součástí stala také sauna, která je vytápěna zděnou pecí. K ní pak náleží ještě koupelna a relaxační místnost.

Praktické i přirozeně krásné bydlení

Rodinný dům čerpá z kvality použitých přírodních materiálů, které byly k jeho stavbě použity. Uvnitř domu tak vládne příjemné a zdraví prospěšné klima. Dům je vyzděný poctivými cihlami, má minerální omítky, dřevěná okna a podlahy. Vodu čerpá z vlastní studny, napojený je i na vodovod a kanalizaci. O tepelný komfort v domě včetně vyhřívání podlah v koupelnách se stará tepelné čerpadlo se systémem vzduch-vzduch.

{reklama-0}

Na velkorysém pozemku v blízkosti soutoku dvou řek vzniklo naprosto luxusní bydlení vonící dřevem. Odkazuje tak na staré časy, kdy zde žili voraři a rybáři. Romantická atmosféra dob dávno minulých z interiéru dýchá na každém kroku, aniž by mu ubrala na funkčnosti a pohodlí.

Zdroj: https://www.svoboda-williams.com/prodej/rodinne-domy/detail/35906-nad-soutokem

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock