Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Půvabný interiér v přímořském stylu

Španělská čtvrť El Poblenou se svými kavárnami a tapas bary nedaleko pláže plné prodavačů zmrzliny ukrývá v jednom ze svých domů naprosto úchvatný interiér. Ten se se svou přímořskou atmosférou nechává unášet na vlnách fantazie vystavených horkým paprskům slunce.

Interiér bytu zaujímající plochu o velikosti 50 m2 může s klidným svědomím konkurovat prostředí některého ze zdejších domů postavených přímo na pláži. Malé rozměry jej vůbec netrápí. Je ryze funkční, útulný, určený k setkávání i relaxaci. Velkou roli při jeho zařizování hrálo maximální využití prostoru a výběr materiálů.

Prostorný a světlý byt

Byt v jedné z barcelonských čtvrtí byl již v minulosti rekonstruován. Tentokrát však přišla řada na jeho vizuální zvětšení a prosvětlení. Bylo také zapotřebí zkrášlit jej nábytkem a doplňky takových kvalit, aby představoval komfortní a zároveň estetické bydlení. S ohledem na malý prostor bytu došlo k eliminaci dělících stěn, čímž vznikl příjemně vzdušný a velkoryse otevřený prostor plný světla. Hlavní roli v případě vizuálního zvětšení interiéru zde hrají rovněž zrcadla.

Svůdný nádech přímořského stylu v interiéru

Interiér bytu vděčí za svůj půvab zejména tolik uklidňujícímu přímořskému stylu. Ten však zde není použit prvoplánově, ale v jemných náznacích. Jeho svébytný charakter utvářejí zejména použité odstíny barev a vhodně zvolené materiály odkazující na vizuální křehkost a čistotu. Mezi v interiéru použité barvy náleží především bílá barva spolu s přírodními odstíny. Barevný základ působivě doplňují akcenty šedé, modré a tyrkysové barvy. Tento prázdninový mix barev působí příjemně uklidňujícím dojmem, přináší do interiéru přitažlivý nádech přímořského stylu a letmo naznačený dotek písku, moře, slunce a nebe…

Jednotlivé místnosti jako harmonický celek

Interiér ve tvaru písmene L je rozdělen na dvě funkční zóny. Společenskou zónu tvoří obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou, tu soukromou pak ložnice a koupelna. Tyto dvě zóny lze přitom oddělit nebo naopak spojit pomocí posuvných dveří. Obývací část spolu s tou kuchyňskou a jídelní funguje v naprosté harmonii. Velkoryse otevřený prostor nahrává příjemné atmosféře v interiéru. Zmíněné dvě oblasti s rozdílnou funkcí od sebe odděluje odlišná podlaha. Jídelnu krášlí vcelku malý kulatý stůl, který však bez problémů poslouží až čtyřem strávníkům. Díky svému tvaru a velikosti nebrání v průchodu a jeho bělostný vzhled příjemně doplňují šedé židle ladící s geometrickým designem podlahy. Stylistická a barevná kontinuita je zde velice důležitá. Bílá barva stěn a nábytku napomáhá v interiéru zachytit přirozené světlo, díky čemuž pak celý prostor vypadá mnohem větší.

Hra se světlem

Už po vstupu do bytu krášlí jednu ze stěn velké zrcadlo, které vizuálně zvětšuje předsíň. Designéři tak vsadili na zaručený trik, který v tomto bytě funguje také v ložnici a především v obývacím pokoji. V něm je velké zrcadlo zavěšeno přímo nad pohovkou, odráží tak mimo jiné světlo proudící sem ze dvou balkonů. Kouzlo tohoto prostoru umocňují dvě designová nástěnná svítidla. Jakmile se setmí, prosvětluje interiér také řada luceren a svíček vytvářejících četná romantická zátiší.

Praktické i estetické bydlení

Zajímavým dojmem působí křehce vypadající ložnice. V ní se rovněž objevují materiály a barvy známé z ostatních místností. Převahu bílé barvy zde doplňují šedé akcenty a také přírodní tóny dřeva a proutí. Lněné prádlo, samet a bavlna jakožto různorodé materiály textilií tvoří příjemně neutrální pozadí, na němž dobře vynikají promíchané zelené a modré tóny vytvářející svěží a uvolněnou atmosféru. Na zem splývající elegantní závěsy pak poodkrývají malebný výhled na město. Minimalisticky, ale přesto velice útulně je zařízena také koupelna osvěžená kyticí eucalyptu. Také zde se o slovo hlásí sklo a bílá barva.

{reklama-0}

Napříč celým interiérem je použito jen málo dekorativních prvků, přesto je toto bydlení velice osobité a útulné. Praktická stránka kráčí ruku v ruce s tou estetickou, a vzniká tak interiér jako stvořený pro potěchu duše, která si libuje v atmosféře teplých pláží a chladivého moře…

Zdroj: https://www.micasarevista.com/casas/g26377664/apartamento-55-metros-aprovechado/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock