Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Půdní loft z roku 1810

Půdní loft z roku 1810

Zveme vás na návštěvu loftového bytu ve Švédsku, který se nachází v budově z roku 1810. I když byl dům několikrát renovovaný, původní dřevěné trámy byly naštěstí zachovány. Dnes má díky nim půdní byt jedinečné rustikální kouzlo. A nejen to, díky modernizaci a renovacím vznikla na střeše také terasa s nádherným výhledem.

Surovost původních trámů

Tento půdní být o rozloze pouhých 75 m2 rozhodně stojí za povšimnutí. Nejen, že je dobře situačně vyřešen, ale má také kouzelnou atmosféru. U půdních bytů je velkou výhodou, když je možno zachovat původní dřevěné trámy a dát je všem na odiv. Dodávají interiéru šmrnc a často také opticky vymezují odlišné zóny v prostoru. Zde toho majitelé využili a my jsme nadšení surovostí velkých trámů, které dokonale kontrastují s něžnými bílými odstíny nábytku. Dřeva je v tomto obydlí užito hojně, ovšem vše je vkusně sladěno. Dřevěná podlaha v přírodním světlém odstínu, palubky, které zdobí strop a některé stěny jsou natřené na bílo. Díky tomu je byt dostatečně prosvětlen a barevně sjednocen.

Půdní loft z roku 1810

Kompozice bytu

S původními trámy si výborně rozumí cihlová stěna, která podtrhuje rustikální charakter interiéru. Kompozičně je byt velmi nápaditě řešený. Velký otevřený pokoj propojuje kuchyň s jídelnou a obývací zónou, srdcem toho všeho je malý ostrůvek, tvořen starým komínem a lednicí z druhé strany. Kouzelné je umístění jídelního stolu. Při stolování můžete pozorovat výhled ven, na terasu. Ta se také stala jakými přirozeným rozšířením bytu, v teplých měsících je možno si byt prodloužit otevřením velkých oken.

Půdní loft z roku 1810

Soukromá zóna

Ložnice je místností pro odpočinek, barvy jsou tlumené, vedle bílé barvy jsou použity odstíny šedé. Na ložnici navazuje podobně minimalisticky zařízená koupelna s otevřeným sprchovým koutem a toaletou. Zde je bílý obklad oživen krásnou modrou mozaikou.

Půdní loft z roku 1810

Nechte se inspirovat originálním skandinávským designem!

Půdní loft z roku 1810
Půdní loft z roku 1810
Půdní loft z roku 1810
Půdní loft z roku 1810
Půdní loft z roku 1810
Půdní loft z roku 1810
Půdní loft z roku 1810
Zdroj: jurnaldedesigninterior.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock