Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Půdní loft z roku 1810

Půdní loft z roku 1810

Zveme vás na návštěvu loftového bytu ve Švédsku, který se nachází v budově z roku 1810. I když byl dům několikrát renovovaný, původní dřevěné trámy byly naštěstí zachovány. Dnes má díky nim půdní byt jedinečné rustikální kouzlo. A nejen to, díky modernizaci a renovacím vznikla na střeše také terasa s nádherným výhledem.

Surovost původních trámů

Tento půdní být o rozloze pouhých 75 m2 rozhodně stojí za povšimnutí. Nejen, že je dobře situačně vyřešen, ale má také kouzelnou atmosféru. U půdních bytů je velkou výhodou, když je možno zachovat původní dřevěné trámy a dát je všem na odiv. Dodávají interiéru šmrnc a často také opticky vymezují odlišné zóny v prostoru. Zde toho majitelé využili a my jsme nadšení surovostí velkých trámů, které dokonale kontrastují s něžnými bílými odstíny nábytku. Dřeva je v tomto obydlí užito hojně, ovšem vše je vkusně sladěno. Dřevěná podlaha v přírodním světlém odstínu, palubky, které zdobí strop a některé stěny jsou natřené na bílo. Díky tomu je byt dostatečně prosvětlen a barevně sjednocen.

Půdní loft z roku 1810

Kompozice bytu

S původními trámy si výborně rozumí cihlová stěna, která podtrhuje rustikální charakter interiéru. Kompozičně je byt velmi nápaditě řešený. Velký otevřený pokoj propojuje kuchyň s jídelnou a obývací zónou, srdcem toho všeho je malý ostrůvek, tvořen starým komínem a lednicí z druhé strany. Kouzelné je umístění jídelního stolu. Při stolování můžete pozorovat výhled ven, na terasu. Ta se také stala jakými přirozeným rozšířením bytu, v teplých měsících je možno si byt prodloužit otevřením velkých oken.

Půdní loft z roku 1810

Soukromá zóna

Ložnice je místností pro odpočinek, barvy jsou tlumené, vedle bílé barvy jsou použity odstíny šedé. Na ložnici navazuje podobně minimalisticky zařízená koupelna s otevřeným sprchovým koutem a toaletou. Zde je bílý obklad oživen krásnou modrou mozaikou.

Půdní loft z roku 1810

Nechte se inspirovat originálním skandinávským designem!

Půdní loft z roku 1810
Půdní loft z roku 1810
Půdní loft z roku 1810
Půdní loft z roku 1810
Půdní loft z roku 1810
Půdní loft z roku 1810
Půdní loft z roku 1810
Zdroj: jurnaldedesigninterior.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BD Kostelec nad Černými lesy - hravý interiér

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Horská chata v Bedřichově

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock