Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Proměna bytu v cihlovém domě z 50. let

Proměna  bytu v cihlovém domě z 50. let

Rekonstrukce bytu 1+1 s maximálním využitím každého centimetru. Cílem bylo vytvořit v bytě nejen místo pro spánek a odpočinek, ale také pracovní kout pro příležitostnou práci.

Byt 1+1 v dezolátním stavu bylo nutné zrekonstruovat od základu. S požadavky majitelů s důrazem na dostatečné množství úložných prostor si museli architekti poradit a v bytě o ploše 27 m2 to brali jako výzvu.

Do malého bytu bylo nutné vměstnat kuchyň, jídelnu, koupelnu, ložnici, obývací prostor a pracovnu. Z původního zařízení v bytě zbylo několik drobností, jinak se přistoupilo ke kompletní rekonstrukci, kdy bylo nutné vyměnit okna, topení i většinu podlah. Aby se naprosto využil do detailu prostor bytu došlo i na odstranění příček v chodbě, v koupelně i v kuchyni. Aby se využil každý centimetr, nábytek byl vyráběn na míru.

Jako pracovna, ložnice i obývací pokoj slouží multifunkční pokoj, do kterého se vešel pracovní kout, skříňky, postel s úložným prostorem i gaučík, ze kterého lze pohodlně sledovat televizi. Zajímavým prvkem je obklad stěny světle šedým obkladem z laminované dřevotřísky, který navazuje na sestavu postele a skříní. Celý celek sjednocuje a zároveň plní praktickou funkci a zabraňuje poškození stěny za postelí a gaučem.

Útulná kuchyň s jídelnou i přes své malé rozměry nabízí dostatek úložného prostoru díky velkorysé výšce stropu 266 cm, která umožnila umístit horní skříňky ve dvou řadách.

Z původních prvků bytu se zachovaly dubové parkety v multifunkčním prostoru, které byly v zachovalém stavu. Bylo nutné je pouze zrenovovat. Druhou použitou podlahovou krytinou je zátěžový vinyl, který sjednocuje kuchyň s chodbou a opticky prostor zvětšuje.

Architekti šikovně využili prostor vestavěným podhledem na chodbě a modulem nábytkové stěny, která se skládá z botníku, skříněk s výklopy, velké šatní skříně a mini vinotéky.

Malou koupelnu o rozměru 1,2 x 2m opticky zvětšují velkoformátové obklady, použitá tmavá barva dodává pocit tepla a útulnosti. Do koupelny se vešlo vše potřebné – sprchový kout, elektrický ohřívač vody, toaleta, umyvadlo se skříňkou, kombinovaná pračka se sušičkou a nástěnná skříňka.

Proměna  bytu v cihlovém domě z 50. let
Proměna  bytu v cihlovém domě z 50. let
Proměna  bytu v cihlovém domě z 50. let
Proměna  bytu v cihlovém domě z 50. let
Proměna  bytu v cihlovém domě z 50. let

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock