Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Příroda v obýváku

Barevný akcent dodá šmrnc.
Barevný akcent dodá šmrnc.

Všude kolem náš to raší, bují a kvete, příroda září pestrými barvami. Dopřejte si trochu té krásy také u vás doma! Je známo, že květiny čistí vzduch a dávají nám kyslík. Stačí větvička ve váze a kousek přírody můžete mít i ve vašem obýváku. Dnes bychom vás rádi inspirovali, jak může kousek zeleně a barevných květů obohatit váš interiér.

Panelová džungle

Dnešní doba hlásá návrat k přírodě. Jak to ale udělat, když bydlíme v centru města, nebo na panelovém sídlišti? Když nemůžete být v přírodě vy, přineste si ji domů. A to rovnou na jídelní stůl, komodu nebo noční stolek. Stačí se cestou z práce stavit do květinářství a trochu se tam poohlédnout. Nabídka květin je čím dál bohatší a vy se nemusíte omezovat pouze na růžové kýče, zahalené do celofánu a omotané umělou stuhou. Spousta prodejen se dnes vrací k přírodním materiálům. Floristé dokážou uvázat květiny stylově a s citem.

Louka a les

Pokud ovšem máte za domem louku, není nic jednoduššího, než si vytvořit svůj vlastní pugét. U lučního kvítí se vyplatí využít jeho nespoutanost. Nasbírejte plnou náruč různorodých kvítků, které se vám zalíbí. Uvidíte, že tato zdánlivá divočina má své kouzlo. Neváhejte použít také různé traviny, fantazii se meze nekladou. Další možností, jak oživit svůj domov, je vystavit si kvetoucí větvičku. Zde platí, že v jednoduchosti je krása, proto větvičky sluší zejména minimalisticky zařízeným interiérům, kde vyniknou a oživí prostor. Vázu volte také jednoduchou.

Stálice

Každý z nás má doma nějaký ten květináč s rostlinkou. Nedovolte, aby vám tyto květináče přerostly přes hlavu. Přeplněný parapet plný kvítek není zrovna ideální. Může se stát, že „pro les nejsou vidět stromy“. Každá rostlina si zaslouží vyniknout, proto vybírejte s rozmyslem. Méně je někdy více. Do květináčů patří také sezónní bylinky, které jsou nejen krásné a voňavé, ale také chutné. Už doma nějakou máte?

Bohatá kytice bílých květů nikdy neomrzí.
Bohatá kytice bílých květů nikdy neomrzí.
Přírodní tóny jsou příjemné.
Přírodní tóny jsou příjemné.
Minimalismus a zeleň jdou k sobě.
Minimalismus a zeleň jdou k sobě.
Zdroj: foto: home-designing.com, home.sndimg.com, wakyr.com, 3.bp.blogspot.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock