Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Postav si sen! – Vysněná kuchyň pro manželku

Třetí díl novinkové série Postav si sen! přinesl více radosti a světla do života manželskému páru, který pomáhá dětem v tíživé situaci. Dočasní pěstouni Hana a Marek si pro sebe i děti přáli proměnu stávajícího bydlení, na které jim došly finance i síly.

Hanka s Markem mají krásné manželství. Žijí v malé vesničce na Křivoklátsku v domě, v němž předtím Marek bydlel se svou bývalou ženou. Po rozchodu poznal Hanku, která byla rovněž rozvedená, a slovo dalo slovo. Chtěli starý dům přizpůsobit svým představám o bydlení, a tak se pustili do rekonstrukce. Plány jim však zkřížily nevýhodné půjčky. Peníze stačily na materiál, ale na řemeslníky už nikoliv. Marek je naštěstí velice šikovný, a tak většinu prací na domě zvládl sám. Hodně jí však ještě zbývá udělat. Manželé proto zkusili štěstí a přihlásili do pořadu Postav si sen!

Pod taktovkou nového dua designérek

Tato proměna představuje křest ohněm pro novou dvojici designérek. Jsou jí Renata Pápai a Veronika Haroldová, kterým na pomoc přispěchala řada prácechtivých dobrovolníků. Cílem bylo přetvořit poněkud chaotický a zastaralý interiér domu v moderní bydlení ve venkovském stylu. Největší proměnou tak prošla kuchyně v nové přístavbě starého domu. Původně se skládala z různorodých kusů nábytku a spotřebičů, které manželé sami vlastnili nebo od někoho dostali. Aby se do kuchyně vešlo další a další vybavení, přibývaly zde další a další skříňky. Ve výsledku tak vznikl vcelku nesourodý prostor, který nepůsobil příliš vzdušným dojmem.

Rekonstrukce kuchyně

Pro Renatu s Veronikou byla proměna starého domu plného různorodého vybavení opravdovou výzvou. Plán přestavby byl jasný. Došlo k probourání otvoru mezi kuchyní a obývacím pokojem, čímž se celek příjemně nadechl. Novou kuchyni oblékly do světlých barev a doplnily o moderní spotřebiče i dostatek úložných prostor. Při premiéře se tak nezalekly limitů, které představovaly jisté komplikace. V jedné stěně v kuchyni byly dveře z předsíně, v dalších dvou stěnách zase malá okna znemožňující zavěšení horních skříněk. Tyto a další překážky nakonec designérky překonaly a zbrusu nová kuchyně byla doladěna do puntíku. Genius loci přitom zůstal zachován. Manželé totiž milují historii, staré věci a starou hudbu. Tyto vznešené záliby jsou teď z interiéru patrné na první pohled.

Bydlení s výrazným dotekem historie

Staré stavení si designérky okamžitě získalo. Ihned věděly, že budou chtít řadu historických prvků zachovat, byť v novějším kabátě. „Interiér nás zaujal na první pohled. Ačkoli byl přeplněný věcmi, nabízel dobrý základ starého stavení. Ve světnici byly navíc originální prkenná podlaha a trámový strop. Nejvíc nás ale lákalo množství kvalitního stylového nábytku z masivního dřeva, který jsme hodlaly maximálně využít. Věřily jsme, že najdeme i pěkné kousky k renovaci, což se nakonec povedlo. Od začátku bylo jasné, že budeme respektovat a ctít genius loci, protože místo, zavalené věcmi, nemohlo dýchat. Chtěly jsme ho nechat zhluboka nadechnout a zazářit s pomocí několika moderních kousků, které by ho citlivě posunuly směrem k současnosti,“ vysvětlují své počiny Renata s Veronikou.

Interiér ve venkovském stylu

Spolu s manželčinou vysněnou kuchyní došlo také k proměně obývacího pokoje. Ten mimo jiné ozdobily dvě zrenovované truhly. Jedna našla místo pod televizí v nové knihovně a druhá teď slouží jako konferenční stolek. Perfektně si přitom rozumí s novou pohovkou a starými křesílky. Moderní prvky si s těmi starými příjemně notují napříč interiérem, čímž vzniká opravdu lákavá podívaná. Interiér tak nepůsobí jako skanzen, ve kterém se zastavil čas, ale naopak jako moderní a funkční bydlení, které si váží historického odkazu.

{reklama-0}

Sledujte novinkové proměny každé pondělí ve 21:35 na Primě. Příště se můžete těšit na proměnu staré chatky!

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Studie minimálního interiéru

Modulový dům pro maminku

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Rodinný dům Brno

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Přineste si jaro domů

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Rekonstrukce domu pro mladou rodinu

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock