Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Postav si sen! – Vysněná kuchyň pro manželku

Třetí díl novinkové série Postav si sen! přinesl více radosti a světla do života manželskému páru, který pomáhá dětem v tíživé situaci. Dočasní pěstouni Hana a Marek si pro sebe i děti přáli proměnu stávajícího bydlení, na které jim došly finance i síly.

Hanka s Markem mají krásné manželství. Žijí v malé vesničce na Křivoklátsku v domě, v němž předtím Marek bydlel se svou bývalou ženou. Po rozchodu poznal Hanku, která byla rovněž rozvedená, a slovo dalo slovo. Chtěli starý dům přizpůsobit svým představám o bydlení, a tak se pustili do rekonstrukce. Plány jim však zkřížily nevýhodné půjčky. Peníze stačily na materiál, ale na řemeslníky už nikoliv. Marek je naštěstí velice šikovný, a tak většinu prací na domě zvládl sám. Hodně jí však ještě zbývá udělat. Manželé proto zkusili štěstí a přihlásili do pořadu Postav si sen!

Pod taktovkou nového dua designérek

Tato proměna představuje křest ohněm pro novou dvojici designérek. Jsou jí Renata Pápai a Veronika Haroldová, kterým na pomoc přispěchala řada prácechtivých dobrovolníků. Cílem bylo přetvořit poněkud chaotický a zastaralý interiér domu v moderní bydlení ve venkovském stylu. Největší proměnou tak prošla kuchyně v nové přístavbě starého domu. Původně se skládala z různorodých kusů nábytku a spotřebičů, které manželé sami vlastnili nebo od někoho dostali. Aby se do kuchyně vešlo další a další vybavení, přibývaly zde další a další skříňky. Ve výsledku tak vznikl vcelku nesourodý prostor, který nepůsobil příliš vzdušným dojmem.

Rekonstrukce kuchyně

Pro Renatu s Veronikou byla proměna starého domu plného různorodého vybavení opravdovou výzvou. Plán přestavby byl jasný. Došlo k probourání otvoru mezi kuchyní a obývacím pokojem, čímž se celek příjemně nadechl. Novou kuchyni oblékly do světlých barev a doplnily o moderní spotřebiče i dostatek úložných prostor. Při premiéře se tak nezalekly limitů, které představovaly jisté komplikace. V jedné stěně v kuchyni byly dveře z předsíně, v dalších dvou stěnách zase malá okna znemožňující zavěšení horních skříněk. Tyto a další překážky nakonec designérky překonaly a zbrusu nová kuchyně byla doladěna do puntíku. Genius loci přitom zůstal zachován. Manželé totiž milují historii, staré věci a starou hudbu. Tyto vznešené záliby jsou teď z interiéru patrné na první pohled.

Bydlení s výrazným dotekem historie

Staré stavení si designérky okamžitě získalo. Ihned věděly, že budou chtít řadu historických prvků zachovat, byť v novějším kabátě. „Interiér nás zaujal na první pohled. Ačkoli byl přeplněný věcmi, nabízel dobrý základ starého stavení. Ve světnici byly navíc originální prkenná podlaha a trámový strop. Nejvíc nás ale lákalo množství kvalitního stylového nábytku z masivního dřeva, který jsme hodlaly maximálně využít. Věřily jsme, že najdeme i pěkné kousky k renovaci, což se nakonec povedlo. Od začátku bylo jasné, že budeme respektovat a ctít genius loci, protože místo, zavalené věcmi, nemohlo dýchat. Chtěly jsme ho nechat zhluboka nadechnout a zazářit s pomocí několika moderních kousků, které by ho citlivě posunuly směrem k současnosti,“ vysvětlují své počiny Renata s Veronikou.

Interiér ve venkovském stylu

Spolu s manželčinou vysněnou kuchyní došlo také k proměně obývacího pokoje. Ten mimo jiné ozdobily dvě zrenovované truhly. Jedna našla místo pod televizí v nové knihovně a druhá teď slouží jako konferenční stolek. Perfektně si přitom rozumí s novou pohovkou a starými křesílky. Moderní prvky si s těmi starými příjemně notují napříč interiérem, čímž vzniká opravdu lákavá podívaná. Interiér tak nepůsobí jako skanzen, ve kterém se zastavil čas, ale naopak jako moderní a funkční bydlení, které si váží historického odkazu.

{reklama-0}

Sledujte novinkové proměny každé pondělí ve 21:35 na Primě. Příště se můžete těšit na proměnu staré chatky!

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock