Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Postav si sen!: Větší proměna v rozestavěném domě

Další díl oblíbeného pořadu Postav si sen! přináší proměnu bydlení mladého a sympatického páru, kterému dělá velkou radost nejen jejich syn Jiřík, ale také babička, která je do pořadu přihlásila. Celá rodina se tak společně mohla těšit na rekonstrukci, která pod taktovkou profesionálů konečně dospěje do finále.

Jirka s Míšou, šestiletým synem a několika domácími mazlíčky bydlí ve starém domě po prarodičích, ke kterému má Jirka velmi úzký vztah. V domě, který postavili babička s dědou, žil poté Jirkův tatínek. Když onemocněl rakovinou, začal se o něj Jirka starat a v domě zůstal i po bolestivém odchodu svého tatínka. Jirkovi, Míše a malému Jiříkovi je velkou oporou Jirkova maminka, která si přála, aby rodina byla v domě konečně šťastná. Sympatický pár žil totiž nějakou dobu od sebe, ale kvůli malému synovi se nakonec opět dali dohromady. Jirkova maminka věří, že život ve zbrusu novém domově by jejich vztah ještě více posílil. Na pomoc tak přichází pořad Postav si sen!, který je pro takové zázraky jako stvořený.

Čas jsou peníze

Jirka pracuje jako dělník v betonárce a navíc každé odpoledne s dětmi trénuje hokej na zimním stadionu. Všechen svůj čas tak věnuje synovi a dalším dětem. Na rekonstrukci starého domu už tedy moc času nezbývá. Míša pracuje jako dělnice v třísměnném provozu, ve volném čase se stará o domácnost a také vozí malého Jirku, který hraje závodně hokej a fotbal, kam je právě potřeba. Velký Jirka se i přes nedostatek času rekonstrukci domu krok po kroku věnuje, ta se ale neskutečně táhne. Jeho maminka vidí, jak její syn zápolí s časem a s energií, které se mu ne vždy dostává. A vnímá i to, že malý Jirka se za jejich bydlení stydí a radši sem ani nevodí své kamarády, kteří se mu kvůli tomu vysmívají. Nelíbí se mu, že spí všichni v jedné místnosti a nikdo z nich tak nemá koutek jenom pro sebe. A neutěšený stav starého domu trápí i všechny ostatní.

Bydlení ve starém domě

Team pořadu Postav si sen! v zastoupení designérů Zuzany Schubertové a Viktora Čikoše našel dům v rozestavěném stavu. Jirka zde přece jen odvedl velký kus práce. Rozvedl zde novou elektriku, vyměnil okna, do kuchyně instalovat trubky na topení a zapojil vodu. Jirka mimo jiné odstranil v některých místnostech starou podlahu i nevyhovující radiátory a nainstaloval nové odpady. K plnohodnotnému domovu mělo však toto bydlení stále daleko. Jiřík neměl svůj pokojíček a kuchyň byla provizorní. Míša tak musela nádobí přenášet do myčky v koupelně. Jirka s Míšou přitom měli jasnou představu o tom, jak bude jejich staronové bydlení vypadat, zatím ale, jak se říká, skutek utek. Nejvíc si proto přáli pokoj pro syna. Sami na ničem netrvají a budou rádi za jakoukoliv pomoc.

Rekonstrukce domu

Na první pohled bylo jasné, že na domě bude spousta práce. Ač to ze začátku vypadalo, že rekonstrukci domu není možné v tak krátkém čase stihnout, designéři s partou pomocníků spojili své síly a rozhodli se, že tak sympatickou a pracovitou rodinu zkrátka nemohou nechat na holičkách. Museli však nejprve zcela překopat Jirkou a Míšou plánované rozmístění místností, jelikož se jim jevilo jako nepříliš praktické. Partneři neprotestovali a nechali profesionálům volnou ruku. Sami chtěli původně umístit dětský pokoj do srdce domu, kde bylo několikero dveří. Pod takové řešení se však designéři nechtěli podepsat. Vznikl tak úplně nový koncept. Dům byl rozdělen na společenskou část s obývacím pokojem, kuchyní a jídelnou. Směrem přes chodbu našla své místo klidová zóna s ložnicemi. Tím, že se designéři rozhodli pro takové řešení, bylo nutné pustit se i do proměny všech místností. Jenže v prostorech, kde měly vzniknout ložnice, nebyla ani vylitá podlaha… Ze zdí trčely instalace pro kuchyň a nebyly hotové omítky. Chybělo tu topení, a tak tu bylo vlhko a chlad. I když to zpočátku vypadalo, že není šance tento interiér proměnit k lepšímu, nakonec se přece jen všechno podařilo.

Krásný a prostorný interiér

Dům, který Míša s Jirkou a malým Jiříkem obývají, už čítá téměř dvě stě let. Jejich přáním bylo zachovat jeho ráz, ale přece jen mu dodat modernější vzhled. Celkovou proměnu domu tak designéři shrnují slovy: „Interiér jsme tedy pojali citlivě a rozhodli se kombinovat surové přírodní materiály – dřevo, kov, lícové pásky z cihel, trámy, spolu s modernějšími materiály. V okolí domu jsou všude lesy, pozvali jsme tedy tak trochu přírodu i dovnitř. V interiéru najdete hodně zelené barvy, krásnou prostornou zelenou sedací soupravu. Jeden z partnerů nám věnoval živé stromy v nádobách, další zase vyrobil krásný masivní jídelní stůl. Kontrastem k tomu všemu je moderní kuchyň v barvě lávy se spoustou vychytávek a moderních spotřebičů. Podlahy i dveře jsme všude volili v dekoru přírodního dubu a kování záměrně černé a moderní. Také vypínače a zásuvky jsou ve výrazné antracitové barvě. Středovou místnost, kde jsme vytvořili kuchyň, jsme se snažili co nejvíce probourat do obývacího pokoje a otevřít. Vznikl tak velký společenský prostor. Průchod jsme pojali tak, že vznikla i zajímavá nika na dřevo a vedle ní jsme umístili nová vysoká kulatá kamna, která působí dominantně v celém interiéru.“

{reklama-0}

Výsledkem je tak opravdu svěží a prostorné bydlení, které této sympatické rodině přinese do života mnohem více světla, radosti a lásky. A na co se můžete těšit příště? Na proměnu kuchyně a obývacího pokoje pro maminku. Sledujte pořad Postav si sen! a inspirujte se zajímavými tipy našich designérů.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BD Kostelec nad Černými lesy - hravý interiér

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Horská chata v Bedřichově

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock