Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Postav si sen! – Renovace staré kuchyně a obývacího pokoje

Další díl novinkové série Postav si sen! pomohl nastartovat nový život Jarce, která žije sama se svým kocourem ve starém panelovém bytě po rodičích. Do pořadu ji přihlásila její starší sestra Jana, která jí s proměnou stávajícího bydlení chtěla vnést elán do života a více sebevědomí.

V panelákovém bytě, jenž se stal výzvou pro designéry a partu šikovných pomocníků, žila Jarka spolu s rodiči od narození do svých dospělých let. Poté se stěhovala po pronájmech. Když se po smrti babičky rodiče přestěhovali do jejího bytu, vrátila se do svého rodného hnízda. Později si tento byt v privatizaci koupila na hypotéku. Jarka vystudovala sociální a mediální komunikaci. Našla zálibu v cizích jazycích a také v pomoci ostatním. Věnuje se charitě, a to od zvířecích útulků, přes seniory až po lidi bez domova. Momentálně si dělá kurz na veterinárního technika, a této práci se chce také v budoucnu věnovat. Sestra Jana o ní říká, že je chytrá, manuální zručností však příliš neoplývá. Bydlí sama jen se svým kocourem a často zajídá své splíny. Její zdravotní stránka není uspokojující a s nadváhou zápasí už od střední školy. Přesto, anebo právě proto, si Jana myslí, že by se Jarka měla vydat novým směrem – začít se sama sobě líbit, potkat vysněného muže a být opravdu šťastná.

Smutný byt v panelovém domě

Byt, který se pro Jarku stal staronovým domovem, vypadal neútěšně. Jeho smutná schránka s minimem vybavení nedodávala zrovna elán do života. Vše tu bylo staré a tak nějak časem zaprášené. Jarka sice s pomocí sestry zrekonstruovala dva pokoje, ale na rekonstrukci jádra, kuchyně a obývacího pokoje už neměla dostatek finančních prostředků. Na řadu tak přicházejí šikovní pomocníci v čele s designéry Andreou Hylmarovou a Markem Povolným. Podaří se jim sympatické Jarce vrátit radost ze života?

Vstříc novému bydlení

Od začátku bylo jasné, že je třeba dodat novou tvář především kuchyni a obývacímu pokoji. Původní kuchyň se starými skříňkami a nemoderními spotřebiči nostalgicky odkazovala na dobu, kdy se do bytu nastěhovali Jarčiny rodiče. Smutným dojmem působil také obývací pokoj s minimem vybavení, které bylo podobně jako v kuchyni poskládané z toho, co tak nějak zbylo. Jarka si přála především proměnu kuchyně, která je pro ni důležitá. Jinak na ničem netrvá, jen se jako alergik ráda obejde bez koberců. Miluje minimalistický styl a bílou barvu.

Renovace staré kuchyně a obývacího pokoje

Duo designérů si proměnu bytu v panelovém domě užilo s chutí, i když tu zpočátku byla obava ze srovnání podkladu podlah. To, co se nachází pod podlahovými krytinami, bývá vždy tak trochu překvapení. Zapotili se rovněž při ukotvení originální plechové stěny, která se stala nosným prvkem proměny interiéru. Nakonec ale překonali i tuto překážku. Designéři pokračují v popisu proměny bydlení slovy: „Plechová stěna mohla působit chladně, i proto jsme zvolili barevný bílý nátěr místo surového plechu. K celkovému zútulnění pomohly určitě nové decentní záclony a závěsy, které hezky zakryly stará nevzhledná okna. A své udělala i kožená luxusní sedačka. Máme dobrý pocit z celkového vyznění interiéru. Některé prvky se nám v interiéru přirozeně propojily, aniž by v tom předem byl nějaký zásadní úmysl. V určitém momentu jsme s Markem najeli na vlnu, kdy prostě věci přirozeně plynou. Interiér odpovídá modernímu stylu v neutrálních tónech. Staví na oblíbené kombinaci bílé a přírodního dřeva, které jsme tentokrát oživili prvky tmavě modré a také výrazné koňakové – zejména na sedačce. Přemýšleli jsme hodně i o tvarech. Střízlivou geometrii kuchyně či sedačky zjemňují oblé linie na plechu, svítidlech i vlnících se záclonách.“

{reklama-0}

Jarce se tak dostalo útulného a světlého bydlení, které ji dopomůže k novým začátkům. A vy se už teď můžete těšit na další díl pořadu Postav si sen!, ve kterém bude třeba proměnit dětský pokoj. Nebo i něco víc?

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BD Kostelec nad Černými lesy - hravý interiér

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Horská chata v Bedřichově

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock