Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Postav si sen! – Překvapení pro maminku

Poslední premiérový díl novinkové série oblíbeného pořadu Postav si sen! přináší proměnu bydlení jako poděkování rodičům. Právě díky nim totiž Jakub s manželkou a miminkem našli domov v patře rodinného domu, ve kterém bydlí na dosah rodičů, přesto ale se zachováním soukromí.

Jakubův tatínek, který pracuje jako strojní mechanik, je velice manuálně zručný, a tak mladé rodině svépomocí zrekonstruoval celé horní patro. Rodiče a mladá rodina tak mohou bydlet pospolu v dvoupatrovém rodinném domě, ve kterém však mají kvůli tolik důležitému pocitu soukromí společný pouze vchod.

Rekonstrukce jako poděkování

Tento dvoupatrový rodinný dům si Jakubovi rodiče pořídili v osmdesátých letech. Svépomocí jej zrekonstruovali a podsklepili. Většinu práce udělal tatínek Roman sám, přičemž mu pomáhala jeho žena Alena. Jakubova maminka je moc hodná a veselá. Pracuje jako technička v telekomunikacích, ve volném čase se věnuje četbě, kultuře a jízdě na motorce. Její manžel Roman také jezdí na motorce a hraje tenis. Přestože je velice šikovný a rád by zbývající část domu přestavěl a zútulnil, ještě se k tomu nedostal. Proto jej s maminkou do pořadu Postav si sen! přihlásil jejich syn Jakub, aby se jim odvděčil za vybudování překrásného domova v patře.

Proměna kuchyně, jídelny a obývacího pokoje

Interiér rodinného domu je sice udržovaný, ale stylově zastaralý a nekomfortní. Cílem designérů Kamily Douděrové a Františka Kobližky je nová kuchyně, kterou si maminka Alena přeje ze všeho nejvíc. K té se připojí také proměna jídelny a obývacího pokoje. Úkolem designérů a party šikovných pomocníků je tyto tři místnosti navzájem propojit a prosvětlit. Nyní je sice tento prostor velký, přesto však působí stísněným dojmem. V rámci rekonstrukce dojde mimo jiné k doplnění kuchyně o praktický a estetický kuchyňský ostrůvek. Kuchyně se pak zahalí do čistě bílé barvy, kterou osvěží barva cappuccino a elegantní šedé tóny. A chybět nebudou ani moderní kuchyňské spotřebiče. Ale pěkně popořádku…

Propojení a zesvětlení prostoru

Předně bylo zapotřebí část interiéru určenou k proměně vizuálně vyčistit. Především díky velké míře dekorací působila poněkud ponurým dojmem. Prostor měl po rekonstrukci působit vesele, čistě a útulně. Výrazně k tomu napomohlo odstranění polopříčky mezi jídelnou a obývacím pokojem. Došlo také ke zvětšení otvoru mezi kuchyní a jídelnou. K pocitu stísněnosti a nedostatečnému prosvětlení napomáhalo rovněž původní dřevěné obložení stropu. Velkou výhodou bylo, že designéři nemuseli žádné své řešení obhajovat. Měli totiž co do činění se šikovným tatínkem, kterému se jejich nápady líbily, a navíc rád přiložil ruku k dílu. Cokoliv tak sami vymysleli, bylo bez problémů vyslyšeno. Právě velká důvěra v návrh designérů a šikovnost party nadšenců představovaly při rekonstrukci obrovský hnací motor.

Zbrusu nový interiér plný čtyřlístků

Rozmístění funkčních zón v interiéru zůstalo zachováno, všechny tři místnosti se však navzájem propojily. Ponechána zůstala i původní spíž, jejíž vstup byl do kuchyňské linky zakomponován tak, že není vidět. Díky tomu mohla být kuchyňská linka koncipována přes celou stěnu jako vestavná. Nově vzniklý volně plynoucí prostor umožnil zakomponování hned několika výrazných nábytkových solitér. Patří k nim zejména velký jídelní stůl s polokřesílky, která nahradila klasické jídelní židle, či velké komfortní křeslo nebo rohová sedačka. Designéři pokračují v popisu proměny slovy: „Místnosti se staly jednou, mohli jsme si dovolit zazdít jeden vstup do kuchyně a do nově vzniklé niky jsme umístili pracovní kout. Kuchyně disponuje velkým ostrůvkem s možností přisednutí. Koncept a celková idea je vnést do ponurého prostoru nové světlo. Interiér je navržen v kombinaci světlého dřeva s bílou, šedohnědou až šedou, doplněného tmavě zelenou na židlích. Stěžejní motiv celé proměny je fototapeta znázorňující čtyřlístky. Jedná se o prostý znak symbolu štěstí a fungující rodiny, kterou bezesporu mají.“

{reklama-0}

Taková tedy byla proměna bydlení pro maminku a tatínka, kterým tak Jakub poděkoval za vybudování bydlení pro svou rodinu. Jedna série pořadu Postav si sen! je tímto u konce, ale vy už se můžete těšit na unikátní proměnu nové série, které bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BD Kostelec nad Černými lesy - hravý interiér

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Horská chata v Bedřichově

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock