Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Pokojové rostliny jako módní prvek v interiéru

Pokojové rostliny jako módní prvek v interiéru

Už od dávných dob jsou pokojové rostliny oblíbenou součástí domovů. Nahrazují divokou přírodu, čistí vzduch a přinášejí do interiéru kouzelnou atmosféru venkovských stavení. Jsou lékem na starosti všedních dnů a dokáží příjemně osvěžit každé bydlení.

Pokojové rostliny jsou stále velice módním prvkem interiérového designu. Působivě naaranžované dodávají domovu hřejivé teplo a pocit útulna. Pročistí vzduch i mysl. Nabízejí svou schopnost zkrášlit a zjemnit každé bydlení, kterému chybí tolik důležitý kousek přírody.

Oblíbené pokojové květiny

V současné době jsou v interiérech velmi oblíbené kapradiny, juky, monstery, fíkusy a dracény. V četných domácnostech má své místo také pilea, kalátea, aloe vera, zamiokulkas a sukulenty, které nevyžadují náročnou péči. Pro milovníky pestrobarevných pokojových rostlin jsou tu kalanchoe, orchideje, hvězdníky a vánoční hvězdy, jež lze uchovat po více sezón. Takovou klasikou jsou africké fialky, které svými květy rozzáří každý interiér. V chladnější místnostech se bude dařit vánočním kaktusům, hrnkovým růžím a gerberám. Interiér dokáží zkrášlit také čistě praktické domácí bylinky.

Zelené stěny

Dokonalým a moderním osvěžením interiéru jsou už nějaký čas zelené stěny, které upoutají pozornost každé návštěvy. Bydlení doslova nabijí energií, dodají mu vzdušnou vlhkost a navíc jsou velice působivým designovým prvkem. Vytvářejí příjemné prostředí a tlumí zvuk. Ač se péče o zelené stěny může zdát zpočátku náročná, ve výsledku je prakticky srovnatelná s péčí o klasickou pokojovou zeleň. Ideální jsou přitom zelené stěny s automatickým zavlažováním.

Ať už se interiér oblékne do zelené v podobě moderních zelených stěn, nebo mu postačí hrnkové pokojové rostliny, zvolna se nadechne, provzdušní a poskytne svým obyvatelům přirozené a zdravé prostředí pro život.

Pokojové rostliny jako módní prvek v interiéru
Foto: SHLTR Architekci
Pokojové rostliny jako módní prvek v interiéru
Foto: Design Anatomy
Pokojové rostliny jako módní prvek v interiéru
Foto: MoodWorks
Pokojové rostliny jako módní prvek v interiéru
Foto: Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock