Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Pokojové rostliny jako módní prvek v interiéru

Pokojové rostliny jako módní prvek v interiéru

Už od dávných dob jsou pokojové rostliny oblíbenou součástí domovů. Nahrazují divokou přírodu, čistí vzduch a přinášejí do interiéru kouzelnou atmosféru venkovských stavení. Jsou lékem na starosti všedních dnů a dokáží příjemně osvěžit každé bydlení.

Pokojové rostliny jsou stále velice módním prvkem interiérového designu. Působivě naaranžované dodávají domovu hřejivé teplo a pocit útulna. Pročistí vzduch i mysl. Nabízejí svou schopnost zkrášlit a zjemnit každé bydlení, kterému chybí tolik důležitý kousek přírody.

Oblíbené pokojové květiny

V současné době jsou v interiérech velmi oblíbené kapradiny, juky, monstery, fíkusy a dracény. V četných domácnostech má své místo také pilea, kalátea, aloe vera, zamiokulkas a sukulenty, které nevyžadují náročnou péči. Pro milovníky pestrobarevných pokojových rostlin jsou tu kalanchoe, orchideje, hvězdníky a vánoční hvězdy, jež lze uchovat po více sezón. Takovou klasikou jsou africké fialky, které svými květy rozzáří každý interiér. V chladnější místnostech se bude dařit vánočním kaktusům, hrnkovým růžím a gerberám. Interiér dokáží zkrášlit také čistě praktické domácí bylinky.

Zelené stěny

Dokonalým a moderním osvěžením interiéru jsou už nějaký čas zelené stěny, které upoutají pozornost každé návštěvy. Bydlení doslova nabijí energií, dodají mu vzdušnou vlhkost a navíc jsou velice působivým designovým prvkem. Vytvářejí příjemné prostředí a tlumí zvuk. Ač se péče o zelené stěny může zdát zpočátku náročná, ve výsledku je prakticky srovnatelná s péčí o klasickou pokojovou zeleň. Ideální jsou přitom zelené stěny s automatickým zavlažováním.

Ať už se interiér oblékne do zelené v podobě moderních zelených stěn, nebo mu postačí hrnkové pokojové rostliny, zvolna se nadechne, provzdušní a poskytne svým obyvatelům přirozené a zdravé prostředí pro život.

Pokojové rostliny jako módní prvek v interiéru
Foto: SHLTR Architekci
Pokojové rostliny jako módní prvek v interiéru
Foto: Design Anatomy
Pokojové rostliny jako módní prvek v interiéru
Foto: MoodWorks
Pokojové rostliny jako módní prvek v interiéru
Foto: Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock