Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nápaditý interiér domu Green Line

Dům Green Line ve Varmijsko-mazurském vojvodství skrytý pod zelenou střechou je dokonalou ukázkou kombinace jednoduchosti tvarů, splynutí s přírodou a architektonických detailů. Posazený do lidskou rukou téměř nedotčené krajiny si právem vysloužil cenu za nejlepší dům v Evropě 2019.

Návrh domu Green Line ve Warmii vzešel z dílny ateliéru Mobius Architecti, jmenovitě od architekta Przemka Olczyka. Uchvácen pozemkem uprostřed polí, lesů a jezer využil přirozeného záhybu terénu k vytvoření jednoduché formy budovy, která navzdory své velké ploše nenarušuje krásu nejbližšího okolí. Přece jen se nachází v oblasti s nízkou intenzitou rozvoje, a tak svým obyvatelům nabízí dostatek soukromí. Osamělý dům v krajině poskytuje i řadu překrásných výhledů do odlehlé a divoké přírody.

Dům se železobetonovou deskou

Jak již bylo zmíněno, pozemek, jehož část je zastavena domem, disponuje přirozeným záhybem. Ten se stal výchozím bodem pro tvarování těla stavby. Celých 90 cm silná železobetonová deska zavěšená nad svažitým terénem vytvořila prodloužení horní úrovně kopce, čímž vznikla štíhlá čára, která dala domu svůj název i charakter. Deska podpíraná konstrukcí sloupů rozděluje interiér na denní a noční zónu. Právě ona tak dává domu charakteristické horizontální uspořádání, jehož vnímání umocňuje linie zelené střechy, posunuté ve vztahu k přízemí.

Energeticky účinná stavba

Dům z jedné strany otevírá výhledy na jezero a celkově díky použití velkoformátového zasklení dodává majitelům pocit ničím neomezeného prostoru. Zasklení má vedle estetické stránky také stránku praktickou. Transparentním způsobem totiž chrání před silnými větry, tolik typickými pro tento drsný region. Využit byl přitom okenní a dveřní systém s tepelnou přepážkou MB-86SI jakožto reakce na trendy v udržitelné výstavbě. Dochází tak ke zvýšení tepelně izolačních vlastností domu. Zajímavým řešením jsou také zdvižně-posuvné dveře, díky nimž dochází k plynulému propojení interiéru s exteriérem.

Na návštěvě v interiéru

Interiér domu je otevřený a vzdušný. Díky minimalistickému stylu zde panuje příjemná atmosféra osvěžená řadou inspirativních výhledů do přírody, která jakoby se nacházela na dosah ruky. Prostory v domě spojuje mimo velkých prosklených ploch také dřevěná podlaha či hravá, ale vkusná kombinace materiálů a barev. Na první pohled zde zaujme sametově modrá sedací souprava či řada designových svítidel. Obzvlášť geometrie pak v interiéru hraje významnou roli. Platí to zejména pro ložnici, která působí doslova snovým dojmem. Designová světla v koupelně zase jakoby připomínala vzduchem plachtící ptáky.

{reklama-0}

Estetická i praktická řešení domu Green Line si tak právem zasloužila cenu za nejkrásnější interiér v Evropě roku 2019. Nejenže toto originální bydlení představuje naprosto dokonalý komfort, ale zároveň se nestraní návaznosti na regionální architekturu a uchovává si i respekt k přírodě.

Zdroj: https://www.dobrzemieszkaj.pl/cale_wnetrze/nowoczesne/176/najlepszy_dom_w_europie_2019_zobacz_jak_wyglada_w_srodku,302447.html

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock