Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nahrávací studio na kolečkách

Nahrávací studio na kolečkách

Kdybyste náhodou někde na cestách narazili na podivnou bublinu, nemusíte se bát, že z ní vylezou mimozemšťané nebo vědečtí pracovníci. Jedná se o nahrávací studio britské stanice BBC. Toto mobilní zařízení je luxusně vybavené a nechybí zde pohodlný gauč ani krb.

V roce 2013 poprvé ukázala stanice BBC své nové nahrávací studio, které pro ně navrhla londýnská architektonická firma JAK Studio. Účelem tohoto pohodlného karavanu je nahrávat rozhovory se zajímavými lidmi po celé zemi. Tyto originální a předem nepřipravené konverzace jsou pak archivovány v Britské knihovně a tvoří součást kolekce hlasů, které mají sloužit pro projekt definovaný jako „jedinečný portrét Velké Británie v druhé dekádě nového tisíciletí."

Pocit domova

Interiér v sobě kombinuje klasický základ přívěsu s lehkou polykarbonátovou kabinou. Aby byl zvuk z kabiny dokonalý, najdete uvnitř řadu akustických vychytávek, izolačních materiálů a také samotný nábytek má skvělé akustické vlastnosti. Interiér je navržený tak, aby působil teplým a intimním dojmem, aby všech zúčastněným navodil pocit domova a mohli pak v pohodlí konverzovat. „Jsme nadšení, že lidé budou své příběhy sdílet v prostředí, které je tak srdečné a vybízí k odpočinku,“ pochvaluje si povedenou realizaci Jacob Low z JAK Studia.

Nahrávací studio na kolečkách
Nahrávací studio na kolečkách
Nahrávací studio na kolečkách
Nahrávací studio na kolečkách
Nahrávací studio na kolečkách
Zdroj: Nick Kane & Ian Woolcock, www.archdaily.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BD Kostelec nad Černými lesy - hravý interiér

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Horská chata v Bedřichově

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock