Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Na co si dát pozor při stavbě garáže? Otázky a odpovědi

Na co si dát pozor při stavbě garáže? Otázky a odpovědi

Pokud plánujete stavbu samostatného vnitřního stání pro vaše vozidlo, neměli byste opomenout žádnou z těchto otázek. Jinak byste mohli brzy přijít na to, že jste si postavili garáž příliš malou, se špatnými vraty nebo s nedostatkem světla.

Otázky při stavbě ideální garáže

Garáž je společně s havarijním pojištěním a pečlivou údržbou způsobem, jak zajistit vašemu vozu skvělý technický stav na dlouhá léta. Kromě „ustájení“ vozidla však garáž mnohdy slouží i k jiným účelům – odpovězte si na níže položené otázky, ať vás žádná nepříjemnost při stavbě nové garáže nepřekvapí.

Kde bude garáž stát?

Příjezdová cesta ke garáži vám protne zahradu a opticky ji naruší. Měla by tedy být co nejblíže veřejné komunikaci a zároveň mimo vedení vody, kanalizace i elektřiny (kvůli znesnadněnému odkrývání a zakopávání).

Jak velkou garáž potřebuji?

Velikost garáže pro jedno auto se doporučuje rozvrhnout takto: šířka auta mezi zrcátky v metrech × 2 = šířka garáže v metrech; délka auta v metrech + 1 = délka garáže v metrech; výška garáže pak alespoň 2,2 metru. Pokud plánujete garáž využívat i jako sklad věcí či sportovního náčiní nebo dílnu, určitě prostor dostatečně naddimenzujte. Vozidlo pak může zabírat klidně jen 25 % z plochy garáže.

Na co si dát pozor při stavbě garáže? Otázky a odpovědi

Jaká budu chtít vrata a dveře?

Garážová vrata by měla měřit cca 2,3 metru. Vrata se dají pořídit na mechanické či dálkové ovládání. To dálkové vám usnadní mnoho vystupování a nastupování, proto na něj většina majitelů nedá dopustit. Nezapomeňte počítat také s jednoduchými dveřmi, díky kterým budete moci do garáže pohodlně vcházet a vycházet bez potřeby otevírat celá velká vrata.

Bude v garáži dostatek světla?

Zatímco velká okna by mohla způsobit nepříjemnosti (zloději do garáže uvidí a případně se do ní snadněji dostanou), elektřinou napájená svítidla by v dostatečném množství určitě neměla chybět. Kromě centrálního osvětlení nezapomeňte také na nástěnná či bodová svítidla, která prostor lépe vyjasní a zpřehlední. Pokud budete mít v garáži i pracovní stůl, kupte na něj dostatečně výkonnou a polohovatelnou lampu.

Je garáž dostatečně hlukově izolovaná?

Akustická izolace garáže vám zajistí klid na spánek nebo práci i v případě, že někdo z rodiny přijíždí či odjíždí. Zároveň se zbavíte mnohdy obtěžujících zvuků nářadí při kutilském vyrábění a dalších činnostech.

Jak budu zajišťovat větrání, výměnu vzduchu a případně i odtok vody z garáže?

Předem se rozhodněte, jak budete řešit potřebná stavební opatření. Nedostatečné větrání a zamokření mohou mít za následek plísně a zápach, kterým se jistě chcete vyhnout.

Garáž vždy raději o trochu větší - nejdůležitější otázkou je, jak plánujete prostor garáže využívat. Podle vaší odpovědi pak zjistíte i další parametry, které by vaše garáž měla mít – plochu, vybavení či stavební úpravy. Pokud máte větší rodinu, počítejte i s dostatkem úložných prostor na sportovní náčiní, hračky, oblečení a mnoho dalších věcí. Garáž totiž nikdy nestavíte jen pro samotné auto!

Zdroj: sponzorovaný článek

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock