Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Na co pozor při rekonstrukci koupelny

Na co pozor při rekonstrukci koupelny

Možná to znáte, konečně se s manželem rozhodnete, že do toho prásknete a konečně se pustíte do rekonstrukce koupelny. Mám pro vás 4 základní chyby na které si musíte dát pozor, pokud chcete aby vaše koupelna byla podle vašich představ.

ODFLÁKNETE VÝBĚR OBKLADŮ

Jedna dlaždička sama o sobě působí jinak, než když si necháte obložit celou místnost. Pokud nespolupracujete s architektem či designérem, vždy využijte nabídku v koupelnovém studiu a nechejte si vypracovat vizualizaci. Zvláště u výrazných barev. Pouze v případě, že zvolíte koupelnu celou bílou, vizualizace možná není nutná. I tady však existují výjimky.

Můžete například zvolit výrazný tvar dlaždice a i v tom případě nebudete mít vůbec tušení, jak na vás nakonec bude působit samotný prostor. A teď ještě barevnost spár. Víte, že třeba Hornbach jich nabízí 57, včetně stříbrné a zlaté? Z toho by šla jednoho hlava kolem…

IGNORUJETE SVŮJ ŽIVOTNÍ STYL

Když se rozhodujete o vybavení koupelny, vždy udělejte „rodinnou radu“. Koupete se? Sprchujete? Kolik času v koupelně trávíte? Kolik úložného prostoru budete v koupelně potřebovat? Bude ve vaší koupelně umístěná pračka? Budete zde sušit prádlo? Jakým způsobem koupelnu opravdu používáte?

Někdo se v koupelně rychle osprší, někdo dokáže hodiny ležet ve vaně a číst knihy, některé ženy se v koupelně líčí, jiné by to ani nenapadlo. Odpovězte si upřímně na všechny tyto otázky a podle svých potřeb volte vybavení koupelny.

ZAPOMENETE NA DŮLEŽITÉ DOPLŇKY

Rekonstrukce je finančně náročná záležitost, takže na nějaké finální ladění doplňky už nezbývají finance. Tak nějak si řeknete, že to není nyní potřeba, a necháte to na potom… Za deset let si uvědomíte, že koupelna je stále nedodělaná.

Ano, barevně sladěné ručníky klidně nechte až na příští rok. Zrcadlo, hlavní osvětlení i osvětlení zrcadla, držák na ručníky, stolička či třeba koš na prádlo jsou doplňky, které budete v koupelně denně potřebovat a které vzhled koupelny výrazně ovlivní.

ŠETŘÍTE NA NESPRÁVNÉM MÍSTĚ

Jako ve všem v životě, dostanete, za co zaplatíte. Pokud se budete snažit ušetřit na příklad na instalatérovi a necháte si pomoc od kamaráda, který to v životě nedělal, tak když vám to vyjde gratuluju, ale když ne, tak víte proč.

Vanu si můžete vybrat za 5 nebo třeba za 50 tisíc, to skutečně záleží na vás a vašich prioritách, ale na řemeslnících nešetřete. Protože i když budete mít navrženou sebekrásnější koupelnu se špatným řemeslníkem se jí nikdy nedočkáte.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock