Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní rodinný dům poskytující soukromí a propojení s přírodou

ML House je rodinný minimalistický dům na malém pozemku v Krakově, který svým obyvatelům poskytuje dostatečný pocit soukromí a také blízkost zeleně. Zaujme svým netradičním tvarem a také velkými prosklenými plochami, které stírají hranici mezi interiérem a exteriérem.

Dům navrhlo krakovské architektonické studio Kita Koral Architekci, konkrétně Piotr Kita a Tomasz Koral. Přání budoucích obyvatel domu se pro architekty stala velkou výzvou. Chtěli bydlet v domě s velkou užitnou plochou a velkou rekreační zónou. Vzhledem k blízkosti sousedních stavení jim měla budova poskytnout pocit soukromí ve všech prostorech - uvnitř i vně. Ve výsledku se architektům podařilo splnit všechna tato přání a přidali ještě něco navíc.

Bydlení plné zeleně

Architekti navrhli elegantní, minimalistický a kompaktní vzhled obytné části domu. Venkovní rekreační část rozdělili na dvě zahrady: horní a dolní. Dolní zahrada představuje otevřený prostor, který je k dispozici hostům. Horní zahrada umístěná na střeše garáže byla navržena tak, aby vytvořila intimní prostor, který je k dispozici pouze majitelům domu. Horní zahrada má podobu atria, jehož stěny poskytují dostatek soukromí. Stěny atria oživují otvory s výhledem do zeleně obklopující dům.

Světlý a elegantní interiér

Pro majitele ML House bylo velice důležité adekvátní osvětlení interiéru domu, proto bylo v obytném prostoru navrženo velké dvoupatrové zasklení. Díky dvoupodlažnímu zasklení a velkým oknům se interiér domu a obě zahrady protínají, čímž tvoří celistvý celek. Interiér domu se vyznačuje jednoduchostí a elegantním minimalismem. Pohodlné uspořádání pokojů umožnilo majitelům uspořádat moderní prostor přesně podle svých představ. Dochází v něm k zajímavým kombinacím materiálů a barev, jejichž výsledkem je praktické a estetické bydlení. Nejen díky velkorysým výhledům do okolí působí interiér domu velice svěžím dojmem. Vděčí za to mimo jiné barevným doplňkům hravě zakomponovaným do jednotlivých místností.

{reklama-0}

Na malém pozemku v Krakově tak vyrostl atypický dům, který svým obyvatelům umožňuje trávit chvilky o samotě i v kruhu rodinném. Nabízí jim náruč svěží zeleně a nepřeberný počet výhledů do přírody.

Zdroj: https://www.f5.pl/design/najlepsze-domy-w-polsce-ml-house-w-krakowie

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock