Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní rodinný dům poskytující soukromí a propojení s přírodou

ML House je rodinný minimalistický dům na malém pozemku v Krakově, který svým obyvatelům poskytuje dostatečný pocit soukromí a také blízkost zeleně. Zaujme svým netradičním tvarem a také velkými prosklenými plochami, které stírají hranici mezi interiérem a exteriérem.

Dům navrhlo krakovské architektonické studio Kita Koral Architekci, konkrétně Piotr Kita a Tomasz Koral. Přání budoucích obyvatel domu se pro architekty stala velkou výzvou. Chtěli bydlet v domě s velkou užitnou plochou a velkou rekreační zónou. Vzhledem k blízkosti sousedních stavení jim měla budova poskytnout pocit soukromí ve všech prostorech - uvnitř i vně. Ve výsledku se architektům podařilo splnit všechna tato přání a přidali ještě něco navíc.

Bydlení plné zeleně

Architekti navrhli elegantní, minimalistický a kompaktní vzhled obytné části domu. Venkovní rekreační část rozdělili na dvě zahrady: horní a dolní. Dolní zahrada představuje otevřený prostor, který je k dispozici hostům. Horní zahrada umístěná na střeše garáže byla navržena tak, aby vytvořila intimní prostor, který je k dispozici pouze majitelům domu. Horní zahrada má podobu atria, jehož stěny poskytují dostatek soukromí. Stěny atria oživují otvory s výhledem do zeleně obklopující dům.

Světlý a elegantní interiér

Pro majitele ML House bylo velice důležité adekvátní osvětlení interiéru domu, proto bylo v obytném prostoru navrženo velké dvoupatrové zasklení. Díky dvoupodlažnímu zasklení a velkým oknům se interiér domu a obě zahrady protínají, čímž tvoří celistvý celek. Interiér domu se vyznačuje jednoduchostí a elegantním minimalismem. Pohodlné uspořádání pokojů umožnilo majitelům uspořádat moderní prostor přesně podle svých představ. Dochází v něm k zajímavým kombinacím materiálů a barev, jejichž výsledkem je praktické a estetické bydlení. Nejen díky velkorysým výhledům do okolí působí interiér domu velice svěžím dojmem. Vděčí za to mimo jiné barevným doplňkům hravě zakomponovaným do jednotlivých místností.

{reklama-0}

Na malém pozemku v Krakově tak vyrostl atypický dům, který svým obyvatelům umožňuje trávit chvilky o samotě i v kruhu rodinném. Nabízí jim náruč svěží zeleně a nepřeberný počet výhledů do přírody.

Zdroj: https://www.f5.pl/design/najlepsze-domy-w-polsce-ml-house-w-krakowie

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock