Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní interiér ve stylu fusion

Moderní interiér ve stylu fusion

V luxusním komplexu Esentai City v Kazachstánu vznikl dynamický interiér se smaragdovými, hořčicovými a pudrově růžovými akcenty. Je zařízený v duchu fusion stylu, který mu dodává neobyčejně přitažlivé kouzlo.

Fusion styl je bohémským stylem bydlení. Není možné jej někam zařadit, jelikož je proměnlivý, originální a neustále přichází s novými a novými kombinacemi. Spojení několika zdánlivě různorodých prvků, v nichž se proplétají rozmanité kultury a motivy se nazývá fusion. Tento styl nemá žádné jasně definované zákony a je založen de facto na vkusu každého jednotlivce. Interiér zařízený ve stylu fusion je jednoduchý, útulný a luxusní. Zároveň s sebou nese nádech bohémského života. Je určen pro všechny, kteří se nedokážou rozhodnout pro jeden konkrétní styl. A právě to byl i příklad majitelky bytu v komplexu Esentai City.

Bydlení pro milovníka cestování

Light fusion styl se usídlil v interiéru majitelky bytu, která miluje cestování. Jejím představám se snažily vyjít vstříc interiérové designérky Aizhana Kunaeva a Aidana Koshumbayeva ze studia AKKA Interiors. Hlavní myšlenkou projektu bylo vytvořit pohodlný prostor a vyjádřit v něm lásku k cestování. Byt o velikosti 115 m2 byl vytvořený pro skutečného nomáda, který chtěl cítit dálku cizích krajů i u sebe doma. Vývoj designového projektu však nebyl snadný. Majitelka nedokázala popsat, v jakém stylu by interiér svého domova ráda viděla. Reference, které od ní designérky dostaly, se velice lišily. Na jedné straně si přála všechno najednou, na druhé straně chtěla, aby vše bylo co nejjednodušší. Teprve při osobní komunikaci si designérky uvědomily, jakého člověka mají před sebou. Trvalo nějaký čas pochopit potřeby majitelky, ale nakonec od ní dostaly nadšenou reakci: „Ano! To je přesně to, co jsem chtěla!“

Moderní interiér ve stylu fusion
Foto: Serhiy Krasyuk

Krása tapet v interiéru

V interiéru došlo k menší přestavbě, jelikož bylo třeba získat místo pro prádelnu a úložné prostory. Spojený prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje je oddělen nábytkem a osvětlením, a to jak dekorativním, tak technickým. Designérky se soustředily na to, aby interiér odrážel lásku majitelky k cestování, ale ne zcela typickými atributy. Do koupelny tak například umístily úchvatnou tapetu se zahradou.

Staré prvky s novou šancí

Obývací pokoj přešel z barvy borůvek do světle šedé, a to proto, že v šedé barvě jsou vyvedeny majitelčiny osobní obrazy a fotografie, které zde také našly své místo. Tato barva se tudíž stala vynikajícím podkladem pro nábytek a výzdobu. Návštěvy zaujmou i bílá křesla. Ta však nepředstavují pouhou moderní interpretaci designu 50. let, jsou skutečně stará více než půl století! Předtím se nacházela v domě dědečka majitelky. Všechny dřevěné prvky prošly renovací a něžný samet dodal židlím elegantní vzhled.

S důrazem na detail

Hlavní ložnici krášlí mimo jiné ručně vyrobené porcelánové svícny. Odrážejí sofistikovaný francouzský design s důrazem na detail, bezchybné tvary a vysokou kvalitu. Vedle ložnice zaujme i pokoj pro hosty, ve kterém se pohovka rázem přemění na manželskou postel. Nechybí tu ani chytře řešený úložný systém. Největší ozdobou je zde překrásná tapeta, která zobrazuje faunu z různých kontinentů. Barevná kompozice tohoto prostoru působí velice příjemným dojmem, napomáhá k relaxaci a celkovému zklidnění.

Když byla proměna bytu dokončena, designérky interiér doplnily o květiny, ubrousky, mísy s ovocem a další svěží prvky. Přály si, aby do interiéru vklouzl hřejivý dotek domova. Není se čemu divit, že když jej pak majitelka uviděla v celé své kráse, neubránila se slzám dojetí.

Foto: Serhiy Krasyuk
Zdroj: www.akkainteriors.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock