Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní dům ve Slovinsku

Moderní dům ve Slovinsku

V občině Vojnik na území historického Dolního Štýrska se do malebné krajiny otevírá půvabný rodinný dům. Záda mu kryjí zalesněné kopce, otevírá se do údolí a se vší přirozeností kopíruje svažitost terénu, do nějž byl zasazen.

Za neobyčejně vzdušným a křehkým vzhledem tohoto moderního domu stojí architekti Boštjan Matul a Dominik Sagadin, za krajinnou architekturou pak Mitja Škerjanec. Architektura domu přirozeně vrostla do bezprostředního okolí, a vytvořila tak příjemnou kompozici.

Dům s křehkým výrazem

Moderní dům zaujme především svou konstrukcí, která působí příjemně křehkým dojmem. Mohou za to také velké prosklené plochy v domě či předsazená terasa, která zvětšuje obytnou zónu. Je skryta pod střechou domu a poskytuje romantické posezení v případě pěkného počasí. Zahrada je dokonale promyšlená, traviny se střídají s keři, stromy a stromky. Vzniká tak dokonalé útočiště uprostřed zeleně, kterému nechybí dostatek soukromí.

Moderní dům ve Slovinsku
Foto: Matej Lozar

Na návštěvě v interiéru

Interiér domu působí díky vysokým stropům majestátním dojmem. Je vzdušný, světlý a minimalisticky zařízený. Mohou tedy plně vyniknout použité materiály a barvy. Elegantní styl jako by se místy přetavil v industriální, přesto zde však hraje hlavní roli dřevo, a to v příjemném světlém odstínu. Dřevo interiér příjemně prohřívá a zjemňuje tak poněkud chladné bílé pozadí. Paletu barev doplňuje šedá a černá barva. Také interiér působí vcelku křehkým dojmem, o což se pro změnu starají velké prosklené plochy a zajímavá designová svítidla. Černobílý celek s hřejivým dotekem dřeva pak osvěžují i pokojové rostliny, které rozbíjejí barevně poněkud monotónní bydlení.

Dům otevřený do krajiny zaujme nejen kvalitním vybavením a elegantním výrazem, ale především úchvatným propojením s přírodou, která obyvatelům domu nabízí velkorysé výhledy.

Foto: Matej Lozar
Zdroj: www.ab-objekt.si

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock