Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Luxusní rezidence Fairy Lake

Na okraji kanadského města Huntsville stojí luxusní rezidence, která svým obyvatelům nabízí především dechberoucí výhledy na jezero Fairy Lake. Do krajiny se otevírá velkými okny, za kterými se den co den míhají nové obrazy přírody.

Tato rezidence v sobě spojuje uvolněný životní styl pobřežní oblasti Muskoka s vybavením největšího města v regionu. Místo, na němž rezidence vyrostla, je situováno v úzkém hrdle poloostrova, a tak se těší úchvatným výhledům na jezero směrem na sever i na jih. Také tento faktor přispěl k jedinečnému přístupu architektů k tomuto domu.

Dům z prefabrikovaného modulu

Za působivým vzhledem bydlení u jezera stojí architektonické studio Altius Architecture z Kanady. Přístup k jeho vybudování byl poněkud netradiční. Nejprve byl totiž nainstalován prefabrikovaný modul, který vytvořil jádro budovy. Na místě pak byla přidána veranda, obývací pokoj s vysokými stropy a přístřešek pro auto. Oproti tradičně realizovaným projektům tak v tomto případě došlo k výraznému zkrácení doby výstavby.

Propojení interiéru s exteriérem

S ohledem na maximální využití panoramatického výhledu došlo k převrácení tradičního rozvržení interiéru. V prvním patře tak byly umístěny ložnice, zatímco ve druhém společenské prostory. Jako nevýhoda se přitom může zdát, že jsou obytné prostory poněkud odpojeny od venkovního prostředí. Pro zmírnění tohoto dojmu tak došlo k vybudování terasy v polovině cesty mezi oběma úrovněmi. Za stejným účelem je také zdůrazněna role pokoje nazvaného jako Muskoka Room, který představuje výrazné propojení mezi interiérem a exteriérem.

Rezidence plná dechberoucích výhledů

Kuchyně zabírá severní polovinu druhého patra. Horní skříňky byly vynechány ve prospěch oken, která nabízejí překrásné výhledy na jezero. Panoramatické výhledy, které poskytuje poměrně úzký pozemek, tak byly plně využity. Obyvatelé se tak mohou kochat pohledem na jezero i z druhé strany domu. Světlé kuchyňské skříňky vyrobené na míru z jasanové dýhy vyvažují pulty z křemene. V domě se nachází ještě jídelna, obývací pokoj, dvě ložnice, dvě koupelny a pokoj pro hosty.

V souladu s přírodou

Zajímavou funkci poskytuje střecha garáže, která představuje venkovní kuchyňský a jídelní prostor na úrovni druhého podlaží. K příjemnému posezení s výhledem na jezero slouží také z části zastíněná veranda. Zajímavým prvkem je rovněž loděnice se zelenou střechou. Celek, ačkoliv je velice moderní, odkazuje v jistém smyslu zároveň na tradici a svým přirozeným vzezřením pomalu vrůstá do úchvatné okolní krajiny.

Kouzlo minimalistického interiéru

Interiér rezidence u jezera Fairy Lake zaujme svou čistotou a striktně minimalistickým stylem. Nechybí zde vysoce kvalitní nábytek, hřejivý krb ani ventilátor. Je tu příjemná atmosféra, kterou ještě více umocňují okouzlující výhledy na jezero, vzdálené koruny stromů a ještě vzdálenější modré nebe. Této kráse už se nesnaží vyrovnat jakékoliv dekorace v interiéru, kterých je zde pouze malé množství. O to více tak mohou vyniknout jednotlivé kusy nábytku, jejich materiál, linie a barvy. Dubové dřevo doprovází topolové, střídají se tu odstíny šedé barvy. Interiér tak působí velice elegantně, a přitom i příjemně rustikálně. Je velice světlý a vzdušný. Neustále sem pronikají zvědavé sluneční paprsky.

{reklama-0}

V bezprostřední blízkosti jezera Fairy Lake tak vznikla luxusní rezidence, která svým obyvatelům nabízí nebývalý komfort v podobě luxusně zařízeného interiéru a nadmíru kouzelného exteriéru. Představuje tak dokonalé bydlení uprostřed přírody, které vybízí k odpočinku a vychutnávání si nevšedních krás.

Zdroj: https://www.dwell.com/article/fairy-lake-cottage-altius-57dc17fe

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock