Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Klíčem ke klidnému a příjemnému bydlení je kvalitní podlaha

Kdo by se nechtěl u sebe doma procházet po příjemně teplé podlaze, která nabízí i další pozitivní vlastnosti? Opravdu kvalitní podlaha dodá vašemu domovu tepelnou a akustickou pohodu, navíc zaujme také svou estetickou stránkou.

Možností, jak v interiéru zajistit příjemné prostředí, je celá řada. Velkou roli hraje zejména podlaha, která by měla vynikat svými tepelnými a zvukově-izolačními schopnostmi. Podlaha s kvalitní zvukovou izolací efektivně snižuje míru hluku v interiérech, tlumí hluk mezi jednotlivými místnostmi a snižuje přenos kročejového zvuku. Spolu s dobře zvolenou podlahou tak v bytě či domě vzniká příjemně klidné prostředí, ve kterém se snáze pracuje, učí i usíná. Vhodně vybraná zvuková izolace navíc do interiéru přináší i tolik důležitou tepelnou pohodu. Na tyto prvky je třeba myslet už ve fázi projektování budovy. Úpravy s ohledem na akustický komfort, které proběhnou až později, bývají kolikrát složité a finančně náročné.

Izolace z kamenné vlny

Pro návrh akustického řešení je důležité zaměřit se na to, jak vlastně hluk vzniká a jakým způsobem se šíří. Hudba a hlasitý hovor se šíří vzduchem, zatímco hluk vznikající nárazem do stavební konstrukce se šíří podlahami. K těmto zvukům patří zejména chůze, dupání či padání předmětů na podlahu, a řadí se tedy do kategorie kročejového hluku. Šíření těchto nežádoucích zvuků můžeme omezit pomocí podlahové izolace z kamenné vlny, která bývá součástí lehkých či těžkých plovoucích podlah. Akustickou plovoucí podlahu dělí od ostatních konstrukcí kročejová izolace, která představuje pružný materiál. Podlaha je od obvodových stěn oddělena pružnými dilatačními pásky, chybí tedy spojení s podkladem. Vlastně to vypadá, že podlaha doslova plave ve vakuu z izolačního materiálu. Kročejová izolace v tomto typu podlahy zároveň tlumí rezonanční efekt lehkých stropních konstrukcí.

Podlahové desky Rockwool Steprock HD

Skvělou volbou na trhu je akusticky velice efektivní kročejová izolace Rockwool Steprock HD, která se pyšní výbornými mechanickými a akustickými vlastnostmi. Dokáže ztlumit hluk mezi jednotlivými místnostmi a snížit šíření kročejového zvuku. Tyto podlahové desky mají specifickou strukturu, která zajišťuje velkou odolnost. Desky se hodí jak pro lehké, tak pro těžké podlahy. Uplatnění najdou u podlah s užitným zatížením až do 500 kg/m2. Pokud jde o lehké plovoucí podlahy, jsou tyto desky pokládány pod roznášecí vrstvu, kterou tvoří lehké desky jako například vláknocementové desky nebo podlahový sádrokarton. Těžké plovoucí podlahy mají roznášecí vrstvu z betonových nebo andhydritových desek. Tato kročejová izolace je součástí systémové lehké plovoucí podlahy Aufloor, která se uplatňuje pro zatížení podlah do 350 kg/m2.

Teplo a klid i u vás doma

Velkým pozitivem izolačních desek je, že jsou vyrobeny z nehořlavé kamenné vlny s třídou reakce na oheň A1. Jejich výborné tepelně izolační vlastnosti navíc zlepšují tepelnou pohodu v domě. Tyto podlahové desky se skvěle uplatní v rodinných domech a bytech, ale také v administrativních budovách. Pro akustické podlahy lze rovněž využít vysoce kvalitní kročejovou izolaci Rockwool Steprock ND, jež se hodí pro těžké plovoucí podlahy s roznášecí betonovou deskou. Díky této izolaci dochází k minimalizaci přenosu kročejového zvuku a také k celkovému zlepšení akustiky v interiéru. Tyto podlahové desky jsou určeny pro podlahy v interiéru, v nichž zatížení nepřekročí 300 kg/m2. Tento typ izolací najde uplatnění nejen v případě podlah, ale také v případě příček, dělicích stěn, šikmých i plochých střech nebo obvodových stěn.

{reklama-0}

Velkou výhodou uvedených izolačních desek je materiál, z něhož jsou vyrobeny. Kamenná vlna je totiž jakožto přírodní materiál šetrná k přírodě a navíc i recyklovatelná.

Zdroj: https://www.asb-portal.cz/stavebnictvi/strop-a-podlaha/podlaha/chcete-prijemne-bydleni-poridte-si-kvalitni-podlahu

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BD Kostelec nad Černými lesy - hravý interiér

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Horská chata v Bedřichově

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock