Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak se porovnat v malém bytě?

Patro může sloužit jako místo na spaní, nebo další skladovací prostory.
Patro může sloužit jako místo na spaní, nebo další skladovací prostory.

Sníte o vzdušném prostorném interiéru, ale váš současný byt velikostí připomíná spíš kumbál na nářadí? Nevěšte hlavu, máme tipy, jak i z titěrné garsonky vykouzlit příjemný prostor k bydlení.

Počítejte s krychlovými metry

V malém prostoru zapomeňte na typický půdorys, kde má každý kus nábytku své místo na podlaze. Buďte kreativní a využijte každý krychlový metr svého pokoje. Ano, myslíme tím i prostor nad vašimi hlavami. Ideálním způsobem, jak opticky zvětšit místnosti, je využití nejrůznějších nadstavbových pater a podstropních úložných prostor. Například šikovné patro na spaní může prostor rozdělit a vytvořit tak „místnost“ navíc. Také různé závěsné úložné prostory nebo podhledy představují řešení, jak ušetřit místo na podlaze, které by jinak zabraly tradiční skříně.

Přizpůsobte byt činnostem, které vykonáváte nejčastěji

Možná si vzpomenete na domy našich babiček, ve kterých nesměl chybět tradiční obývací pokoj. V mnohých domácnostech se používal pouze pro výjimečné příležitosti, zatímco během všedních dní se celá rodina tísnila ve zbývajících částech bytu. Možná se nad touto vzpomínkou pousmějete, ale není to u vás podobně? Spousta rodin s malými byty má samostatný obývací pokoj, aniž by se zamyslela nad tím, jestli ho skutečně potřebuje. Ano, je příjemné mít místo, kde můžete usadit své návštěvy, ale ruku na srdce, jak často k vám hosté chodí? Je dost možné, že máte návštěvu jednou do týdne, ale například vaše děti se s nedostatkem prostoru musí potýkat dennodenně. Proč nerozšířit obytný prostor pro členy vaší rodiny? Vždyť jste to vy, kdo v bytě žije, nikoliv občasné návštěvy! Prostor pro společenské setkávání můžete vytvořit z kuchyně nebo netradičním způsobem využít chodbu.

Násobte prostor

Proč váš pokoj alespoň opticky nezdvojnásobit? To se vám podaří pomocí vhodně umístěných zrcadel. Jsou skvělým tipem, jak prostoru dodat potřebnou vzdušnost. Podobně byt prosvětlí a rozmělní ostře vymezené hranice interiéru, což je velmi přínosné pro získání rozlehlejšího dojmu. Pokud si nechcete připadat jako v zrcadlovém bludišti, nemusíte použít zrcadla velkých rozměrů. Menší zrcadla použijte například na dveře vaší skříně nebo jako výplň do dveří. Podobný efekt jako zrcadlo má také sklo, proto se nebojte jej plně využít ve vašem bytě, ať už ve formě skleněných desek stolu, polic či oddělovacích stěn. 

Zajistěte si dostatek soukromí

K zajištění psychické pohody členů vaší rodiny je důležité, aby každá osoba měla koutek, který bude jen její. Tohle se lépe řekne, než provede, protože ne každý byt má k dispozici potřebný počet samostatných pokojů. Proč ale nevytvořit z jednoho pokoje dva pomocí chytrých oddělovačů? V mnoha interiérech se osvědčilo přepažení pokoje za pomocí obývacích stěn. Toto řešení je výhodné tím, že vytvoří improvizované stěny, které ale nebrání propustnosti světla do pokoje. Skvělé jsou také paravány nebo závěsy, které jsou k dostání v nejrůznějších barevných provedeních, tudíž mohou posloužit jako dekorativní doplněk interiéru.

 

V noci stačí zatáhnout závěs a máte dokonalou samostatnou ložnici.
V noci stačí zatáhnout závěs a máte dokonalou samostatnou ložnici.
Barva na stěnách rozbije prostor, který pak působí větším dojmem.
Barva na stěnách rozbije prostor, který pak působí větším dojmem.
Vysoké závěsné bloky v transparentní bílé barvě spolu s otevřenými policemi  působí vzdušně, ale uložíte do nich nepřeberné množství věcí.
Vysoké závěsné bloky v transparentní bílé barvě spolu s otevřenými policemi působí vzdušně, ale uložíte do nich nepřeberné množství věcí.
Zdroj: www.inspireleads.com, www.waplag.net, www.homegoid.com, o.homedsgn.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock