Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Hřejivý a osobitý interiér dřevostavby

Minimalisticky zařízeného bytu si manželé se třemi dětmi užili už dost. Po letech strávených v nevyhovujícím prostředí zatoužili po bydlení v rodinném domě, jehož interiér by připomínal chvíle strávené na chalupě. Nechtěli si do nového domova přinést moderní trendy, přáli si bydlet v prostoru, který má duši.

Jejich přání se pro architekta a zároveň kamaráda Jakuba Šulce stalo opravdovou výzvou. Díky úzkému vztahu k rodině byl dostatečně motivován k tomu, aby vytvořil osobitý domov plný prvků vyvolávajících pozitivní pocity. Majitelé zde přece nechtěli jenom přespávat, ale žít plnohodnotný život. Společně se tak zamýšleli nad tím, zda je ještě možné vidět svět dětskýma očima a dopřát si hřejivé, hravé a originální bydlení.

Všichni na jedné lodi

Zadání se do jisté míry odvíjelo od architektury samotné stavby. Jednopodlažní dřevostavba s pultovou střechou disponuje netradiční dřevěnou základovou konstrukcí, která se vznáší několik desítek centimetrů nad terénem. Pro pětičlennou rodinu tak symbolizuje loď života. Právě semknutost a smysl pro společný cíl se staly pohonem při vytváření nového bydlení, zbaveného časem zaprášených stereotypů.

Bydlení, které má duši

Interiér dřevostavby neměl dle přání majitelů podléhat módním trendům. Nechtěli žádný chladný minimalismus ani produkty z běžně dostupného portfolia výrobců. Toužili po bydlení, které má duši, a s odvahou sobě vlastní se spolu s architektem rozmáchli při výběru materiálů a barev. Vsadili přitom na příjemnou kombinaci studených a teplých odstínů. Ve výsledku tak nové bydlení působí hřejivě, a to nejen díky hojně využitému dřevu.

Nevšední palubkový strop

O palubkovém stropu evokujícím éru socialismu se vedli dlouhé diskuze. Nakonec se v interiéru opravdu objevil. Přišel totiž vhod nejen díky příjemnému dojmu z tradičního přírodního materiálu, ale také kvůli jeho akustickým vlastnostem. Díky stropu a podlaze ze dřeva navíc interiér působí uceleně. Podobně funguje i dřevěná stěna v ložnici. Hřejivý dojem pak umocňuje ještě řada dalších prvků ze dřeva, ať už to jsou stoly, židle či skříňky.

Svěží interiér domu

Nový domov pětičlenné rodiny má nyní ke strohému minimalismu daleko. Osvěžují jej rozličné materiály, barvy a tvary. Nebojí se rozmáchnout a dát najevo svou osobitost a také odolnost vůči módním trendům. Místy v něm tak lze najít řadu retro prvků. Bílou výmalbu a dřevěné plochy rozveselují umělecké předměty. Na první pohled tak pozornost návštěv upoutají zejména pop-artové obrazy z dílny výtvarníka Zdeňka Řandy. Jednotícím prvkem spojujícím některé z místností jsou rovněž překrásné koberce.

{reklama-0}

Interiér rodinného domu je směsicí osobitých prvků, které spolu ladí, a dávají tak vzniknout oduševnělému bydlení. To v sobě nese něco z chalupářské atmosféry osvěžené kapkou umění.

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/doma-jako-na-chalupe-interier-drevostavby-je-velmi-osobity-61385

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock