Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

FOR DECOR & HOME

Styl, který doprovázel celou výstavu.
Styl, který doprovázel celou výstavu.

Letošní trojici veletrhů, týkající se všeho, co souvisí se stavbou a interiérem, zahájil For decor & home. Tísnící se ve dvou pavilonech letňanského výstaviště nabídl ukázku nových trendů v bytových doplňcích a dekoracích.

Styl, který vévodil byl shabby chic, barva bílá. Všudypřítomné polštářky a cedule s nadpisy láska, domov a smích, připomínaly to, na co v dnešní hektické době nesmíme zapomenout. Mnohem děsivějším faktem je, že si to občas doopravdy musíme připomenout.

 I přes to, že se většina vystavovatelů chlubila vánočními ozdobami, které pak najdeme v supermarketech a květinářstvích, našla jsem pár velice zajímavých věcí.

Obalová designérka a výtvarnice Radka Křivánková měla nádhernou expozici na téma, jak použít a zpracovat odpad, dřív, než se ho navždy zbavíme.  Měla spoust výborných nápadů, od balení dárků až po rámečky na fotografie. A nezapře svou osobnost a kouzlo. Není divu, že má tolik úspěchu za sebou. Zajisté stojí za to podívat se na její stránky anebo navštívit jeden z jejích workshopů nebo si s ní jen tak popovídat.

Z neustálého ruchu na stánku vystavovatele Zdekor bylo patrné, že babičkovské textilní dekorace, připomínající teplo domova, slaví úspěch. Kostkované utěrky a volánkové zástěry poutaly pozornost nejednoho návštěvníka.  Mě se tam líbily látky opřené o staré dveře.

Krásnou expozici měla firma Skatula, výrobce dárkových krabiček z kartonu. Nejen, že svými výrobky navodila vánoční atmosféru, ale i připomněla spojitost s přírodou. Na zemi stála krásná kartonová ovečka.

Pro mě, tentokrát, třešničkou na dortu byly andělé. Ne ty komerční, co se vyrábí v milionech kusů někde v Číně, ale ty vyrobené ručně a s láskou. Paní Alena Fedorová vystavovala nádherné vlastnoručně vyrobené kousky. A mají příběh. Když si pořídíte anděla zdraví, tak nesmíte zapomenout na tři P: pohladit, poprosit a poděkovat……..

 

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock