Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevěná mozaika z lodních vraků - nové trendy v interiéru

Dřevěná mozaika z lodních vraků - nové trendy v interiéru

Taky jste si všimli, že když se mluví o recyklaci odpadu, jsou zmiňovány pouze položky, jako jsou plasty, papír, sklo nebo textil? Napadlo vás ale někdy, co se děje se starým dřevem? V dnešní době je naštěstí velkým hitem nábytek, který je buď od základu nebo jen lehce zrenovován, nebo vyroben z úplně jiného starého nábytku. Přemýšleli jste někdy nad tím, kde končí například všechny lodě, které mají svá léta na moři dávno za sebou?

Jestliže se rádi obklopujete přírodním materiálem, pak nábytek ze dřeva lodních vraků je ideálním doplňkem pro váš dům. Ovšem z tohoto dřeva se nevyrábí pouze nábytek, na trhu se objevila skutečně zajímavá novinka - dřevěné mozaiky z lodních vraků, které člověk může využít formou nábytku, obkladů na stěny nebo jako obrazy.

Co je to dřevěná mozaika?

Dřevěnou mozaikou může být například nástěnný obklad ze dřeva patřícím rybářským lodím, na kterých rybáři na ostrově Jáva lovili své úlovky. Mozaiky jsou velmi oblíbené díky svému jedinečnému stylu, který v sobě nese prvky tolik populárního vintage a industrial stylu - mozaiky a předměty z lodního dřeva jsou charakterizovány svou autentickou patinou, veselými a pestrými barvami. Jedním z nejpřednějších výrobců je francouzský nábytek Kleo, jenž se pyšní cenou za inovativní design na indonéském nábytkářském veletrhu IFEX 2017 v Jakartě.

Dřevěná mozaika z lodních vraků - nové trendy v interiéru

Kde můžu mozaiku využít?

Pokud hledáte do svého domu nebo bytu skutečně něco originálního, mozaika je tím pravým ořechovým. Můžete ji využít jako celoplošný obklad na stěnu, kdy celé místnosti dodá pocit tepla a přírody s lehkým nádechem oceánu. Dřevěnou mozaikou můžete obložit i váš stávající nábytek, který získá velmi netradiční a nadčasový design. Jestliže jste zastáncem spíše pořekadla "někdy méně, znamená více", nemusíte si vybrat mozaiku na celou stěnu, mnohdy jako doplněk pro oživení interiéru postačí i obraz -zvláště ten lodní mozaikový. A jelikož se jedná o obrazy z lodí, které pluly několik desítek let po moři, jsou tyto dřevěné obklady ideálním obkladem i do koupelen a sprchových koutů - díky mořské vodě je tak dřevo velmi odolné proti vlhkosti.

Co se děje před tím, než vznikne mozaikový předmět?

Nejdříve se celý vrak lodi musí rozebrat - kovové části patří do sběru a ty dřevěné pak vybírají pouze ti nejzkušenější truhláři, jejichž úkolem je dřevo podrobit náročné obnovovací proceduře - dřevo je pokryto řasami, je zasolené, mořem opracované a vlhké. Všechny výrobky ze dřeva vraků jsou velmi funkčně zpracovány, čímž získávají na prvotřídní kvalitě. Patina a barva dřeva  však zůstává autentická, není nově barveno ani nijak podobně upravováno.

Dřevěná mozaika z lodních vraků - nové trendy v interiéru

Jiné zvláštnosti nábytku a mozaik z lodního dřeva

Dřevo z lodních vraků není jen úžasným stylovým prvkem, pro mnoho lidí, zejména sběratelů, má nábytek nebo obklady z něj velkou sběratelskou hodnotu, která je navíc posílena tím, že každý kus je originál s dávnou minulostí. Dalšími faktory pro určení ceny je i omezený počet dřevěných předmětů, které nenajdete na každém rohu, a také stáří lodi - čím starší loď, tím vyšší cena. 

A co montáž mozaikových obkladů?

S montáží mozaik si člověk nemusí vůbec lámat hlavu, práce je totiž skutečně velmi jednoduchá. Postačí vám pouhá zoubková stěrka a speciální tmely, díky kterým mozaika krásně přilne jak na stěnu, tak i na nábytek, který chcete mozaikou oživit.

Zajímá vás, kde tyto jedinečné kousky můžete sehnat? Internetový e-hop www.obklady-mozaiky.cz nabízí nepřeberné množství lodních mozaik i lodních obrazů, jejichž velikost si vy sami můžete vybrat. A pokud si vůbec nevíte rady s výběrem, nechte se inspirovat fotografiemi, které jako inspirace webová stránka nabízí.

Zdroj: PR článek společnosti

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Černý dům se otevírá do krajiny

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock