Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dominantní koupelna s velikým prostorem

Dominantní koupelna s velikým prostorem

Koupelna, ve které se sotva otočíme, sprchování ve vaně a nedostatek úložného prostoru. Každodenní boj mnoha rodin v bytech s malou dispozicí. Přesně to zažili také Jana s Petrem v pronajatém bytě. Proto, když pracovali na projektu svého domu, s místem pro koupelnu nešetřili.

Mají prostorný patrový dům. V prvním patře jsou dětské pokoje a ložnice, v přízemí pak obývací pokoj s kuchyní a pracovna. Toaletu chtěli mít v obou patrech. „Hlavně jsme nechtěli, aby děti musely běhat po schodech, když si třeba potřebují umýt ruce,“ uvedla Jana. A tak v patře vybudovali velkou koupelnu s wc o rozloze 12 metrů čtverečních. V přízemí se nachází pouze toaleta umyvadlem.

Místa není nikdy dost

Pro Petra byla důležitá velká vana, pro Janu zase sprchový kout. Vanu vybrali dva metry dlouhou a 90 centimetrů širokou, aby v ní mohl Petr pohodlně relaxovat a jejich dcery si užily vodní hrátky. Ve všech místnostech v patře zabírá 1/3 stropu šikmina. Proto se rozhodli v koupelně pouze pro střešní okno, které je dostatečné pro větrání a není skrz něj do koupelny vidět. Z důvodu co nejvyšší úspory místa, zabudovali vanu pod tuto šikminu. Vanu ještě podezdili, tak aby se z ní dobře vylézalo i skoro dvoumetrovému Petrovi. Sprchový kout vybrali zcela jednoduchý, bez jakýchkoliv masážních prvků, s vaničkou a s ochranným sklem. Sprchu umístili vedle vany, pod rovný strop. Vedle sprchového koutu je umyvadlo zabudované ve skřínce s vysouvacími šuplíky. Největší problém by, kam umístit toaletu. „V patře jsme už samostatné wc nechtěli, tak jsme to vyřešili metr vysokou příčkou,“ doplnil Petr. Toaleta je umístěna na stěně naproti vaně, prostor mezi ní a dveřmi zaplnila pračka. Místo mezi vanou a wc pod střešním oknem, využívá Jana pro sušák na prádlo.

Listely a inzerta

Pro obklad i dlažbu zvolili jednu sérii. „Nejvíce mě nadchli listely a inzerta s květinou,“ vysvětlila Jana. Obklad vybrali v oranžové barvě a prostor kolem wc, vanu a zdi ve sprchovém koutě obložili bílým obkladem. Celou koupelnu vodorovně zdobí pás z obkladu inzerto, olemovaný listelami. Jen kolem zrcadla je tento pás svislý a odděluje tak prostor pro umyvadlo. Na dlažbu použili oranžové dlaždice, doplněné bílými a to vždy kolem zařizovacích prvků. Toaletu v přízemí chtěli mít v kontrastu s koupelnou, a proto barvy použili tak, že mají bílý obklad s oranžovou dlažbou.

Zdroj: www.naturalwoodfloor.co.uk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock