Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

DIY: originální věšák z větviček

DIY: originální věšák z větviček

Pokud vás nudí klasické věšáky, máme pro vás tip, jak si vyrobit věšák, který nikdo jiný nemá. Každý je originál a navíc za něj neutratíte majlant. Stačí najít pár vhodných větví, udělat rám a máte vyhráno!

Tento věšák je skvělý, protože nabízí způsob, jak využít uschlé větve a starý rám třeba z obrazu. Věřte, že se vám bude na zdi vyjímat a vy tím přinesete trochu té přírody do vašeho domova.

Budeme potřebovat:

  • větve (množství si přizpůsobte podle velikosti rámu a toho, v jaké vzdálenosti chcete mít větve od sebe)
  • 4 desky, ze kterých vytvoříte rám (popř. starý rám, pokud má odpovídající rozměry)
  • hřebíky
  • kladivo
  • mořidlo, lak, vosk, ...

Postup: 

1. A v přírodě také začneme. Nejdříve musíme najít vhodné větve, takové, které mají dostatek menších větviček, které nám poslouží pro zavěšení věcí. Větve sbírejte ze země, neřezejte ze stromů – jednak to není dobré pro naše lesy, a také vám lépe poslouží uschlé dřevo, které se již nijak nedeformuje.

2. Větve potřebujeme nařezat na stejně dlouhé „věšáky“. Je nutné větve dobře opracovat, aby byl jejich povrch hladký a oblečení se na něm nezadrhávalo.

3. Nyní se pustíme do rámu – velikost si určete podle prostoru,  kde plánujete váš věšák pověsit. Napřed stlučte dohromady pouze tři strany rámu, jednu delší stranu si dejte bokem, usnadní vám to připevňování větví do rámu. V tomto okamžiku je také možno upravit vzhled rámu, pokud máte v plánu jej nalakovat, namořit apod. Když budete upravovat jeho vzhled až poté, co do něj připevníte větve, budete to mít složitější.

DIY: originální věšák z větviček

4. Takže rám je téměř hotový, nyní si rozvrhněte, v jaké vzdálenosti chcete mít větve. Nemusí být v pravidelných odstupech. Každá větev je jinak zahnutá a má rozdílnou tloušťku, proto je dobré si je zkusit postavit vedle sebe „nanečisto“ a vyzkoušet, jak do sebe zapadají. Nejde o symetrii, ale o estetiku. Myslete na to, že výstupky větví musí směřovat jen na jednu stranu, aby bylo možné věšák zavěsit na zeď. Nyní můžeme připevnit větve tak, že je z vnější strany rámu připevníme hřebíky. Až budou větve na jedné straně přibité, přidáme poslední stranu rámu a vše přibijeme dohromady.

5. Nyní už jen stačí připevnit krásný věšák na zeď a máme hotovo!

 

Tento věšák je možno vyrobit v mnoha variantách.
Tento věšák je možno vyrobit v mnoha variantách.
Zdroj: buildipedia.com, thehunt.com, wixstatic.com, nelma.org, crafthubs.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock