Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Díky čističkám vzduchu a zvlhčovačům se vám bude lépe dýchat

Díky čističkám vzduchu a zvlhčovačům se vám bude lépe dýchat

Někdy za to může nesprávná vlhkost vzduchu v interiéru, která se stane příčinou řady potíží s dýchacími cestami. Může to být vzduch příliš vlhký, ale také příliš suchý, kdy naopak jsou naše dýchací cesty náchylnější k virovým onemocněním. S těmito problémy mohou pomoci třeba čističky vzduchu nebo zvlhčovače. Mimo jiné v nich najdete důmyslnou filtraci, která dokáže ze vzduchu odstranit co tam nepatří.

Pro příjemnější prostředí v domácnosti

Abyste si zlepšili vzduch, který dýcháte v interiéru, je potřeba samozřejmě vybrat odpovídající přístroj. Zejména je nutné, aby dokázal svým výkonem pokrýt velikost vaší místnosti, kde plánujete přístroj používat. Základem je tedy v hodně zvolená čistička vzduchu, která mnohdy díky přidané ionizaci je schopna neutralizovat zárodky plísní.

Díky tomu dokáže taková čistička rovněž:

  • Bojovat proti alergiím
  • Zlepšit celkově kvalitu vzduchu

Máte problémy s přílišnou vlhkostí? Pokud je vaším nepřítelem třeba stále se tvořící plíseň na zdi, můžete zvolit také čističku vzduchu, která je kombinovaná s odvlhčovačem. Jedná se o takzvané přístroje dva v jednom.

Díky čističkám vzduchu a zvlhčovačům se vám bude lépe dýchat

Velkou výsadu čističek vzduchu jsou již v úvodu zmiňované důmyslné systémy filtrace. Najdete v nich zpravidla hned několik filtrů, kdy mezi jeden z nejdůležitějších patří uhlíkový filtr. Ten dokáže ze vzduchu odstranit různé pachy nebo škodlivé látky. Využívá k tomu aktivního uhlíku.

Suchý vzduch je také problém

V úvodu tohoto článku jsme také zmínili, že suchý vzduch může způsobit respirační potíže. Ačkoliv je suchý vzduch méně častý problém, není řečeno, že se s ním v interiérech nesetkáváme. Neustálé vysoušení sliznic v důsledku suchého vzduchu je rovněž velmi nepříjemné. Rozhodně tady pomůže zvlhčovač vzduchu. Zvýší průměrnou vlhkost v místnosti a zbaví nás dýchacích potíží souvisejících s nadměrně suchým vzduchem.

Díky čističkám vzduchu a zvlhčovačům se vám bude lépe dýchat
Zdroj: PR článek společnosti

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock