Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Díky čističkám vzduchu a zvlhčovačům se vám bude lépe dýchat

Díky čističkám vzduchu a zvlhčovačům se vám bude lépe dýchat

Někdy za to může nesprávná vlhkost vzduchu v interiéru, která se stane příčinou řady potíží s dýchacími cestami. Může to být vzduch příliš vlhký, ale také příliš suchý, kdy naopak jsou naše dýchací cesty náchylnější k virovým onemocněním. S těmito problémy mohou pomoci třeba čističky vzduchu nebo zvlhčovače. Mimo jiné v nich najdete důmyslnou filtraci, která dokáže ze vzduchu odstranit co tam nepatří.

Pro příjemnější prostředí v domácnosti

Abyste si zlepšili vzduch, který dýcháte v interiéru, je potřeba samozřejmě vybrat odpovídající přístroj. Zejména je nutné, aby dokázal svým výkonem pokrýt velikost vaší místnosti, kde plánujete přístroj používat. Základem je tedy v hodně zvolená čistička vzduchu, která mnohdy díky přidané ionizaci je schopna neutralizovat zárodky plísní.

Díky tomu dokáže taková čistička rovněž:

  • Bojovat proti alergiím
  • Zlepšit celkově kvalitu vzduchu

Máte problémy s přílišnou vlhkostí? Pokud je vaším nepřítelem třeba stále se tvořící plíseň na zdi, můžete zvolit také čističku vzduchu, která je kombinovaná s odvlhčovačem. Jedná se o takzvané přístroje dva v jednom.

Díky čističkám vzduchu a zvlhčovačům se vám bude lépe dýchat

Velkou výsadu čističek vzduchu jsou již v úvodu zmiňované důmyslné systémy filtrace. Najdete v nich zpravidla hned několik filtrů, kdy mezi jeden z nejdůležitějších patří uhlíkový filtr. Ten dokáže ze vzduchu odstranit různé pachy nebo škodlivé látky. Využívá k tomu aktivního uhlíku.

Suchý vzduch je také problém

V úvodu tohoto článku jsme také zmínili, že suchý vzduch může způsobit respirační potíže. Ačkoliv je suchý vzduch méně častý problém, není řečeno, že se s ním v interiérech nesetkáváme. Neustálé vysoušení sliznic v důsledku suchého vzduchu je rovněž velmi nepříjemné. Rozhodně tady pomůže zvlhčovač vzduchu. Zvýší průměrnou vlhkost v místnosti a zbaví nás dýchacích potíží souvisejících s nadměrně suchým vzduchem.

Díky čističkám vzduchu a zvlhčovačům se vám bude lépe dýchat
Zdroj: PR článek společnosti

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock