Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Přeje si vaše dítě Miffyho nebo Nanuka? Že nevíte o čem je řeč?

Miffy ve velikosti XL.
Miffy ve velikosti XL.

Králíček Miffy dobyl dětská srdce už před pár desítkami let a to zejména v Holandsku, odkud pochází jeho autor výtvarník Dick Bruna. Na jeho popularitu se rozhodlo navázat designérské duo Mr Maria. Když vytvářeli prototyp první lampy určené zejména dětem, netušili, že se z ní stane absolutní hit a nutnost každé domácnosti.

Dick Bruna se narodil už v roce 1927 v Utrechtu. Na svém kontě má tento holandský autor, výtvarník, ilustrátor a grafik více než 200 knih, které sám psal a ilustroval. Za svou kariéru se mu podařilo vytvořit několik nezapomenutelných charakterů, které jsou v Holandsku něčím podobným, jako je pro české děti Krteček. Řeč je zejména o králíčkovi Miffym, který poprvé vykoukl na svět už v roce 1955. Právě tehdy vyprávěl Dick Bruna svému malému synkovi pohádky o králíčku, kterého potkal na procházce u břehů Severního moře. Tato jednoduchá postavička složená pouze z pár barev a tvořena jednoduchými liniemi se dočkala také několika blízkých přátel.

V duchu tradic

Mezi fanoušky tohoto nenápadného milého tvora patří také nizozemští designéři Jannes Hak a Lennart Bosker. V centru Amsterdamu dostali nápad, že pod značkou Mr Maria vytvoří hravý umělecký design, který se bude snažit skloubit moderní jednoduchost a bohatství klasických hodnot. Rozhodli se vytvořit pro děti něco čistého, krásného, co jim vnese do pokojíčku teplo a pocit jistoty. Nutno dodat, že se jim to skutečně podařilo. Dnes již ikonickou lampu, kterou má doma každý, kdo se jen trochu orientuje v moderních trendech, najdete v různých velikostech. Lampa má LED světelný zdroj, který vypouští teplé uklidňující světlo. Jedná se jak o originální noční světelný zdroj, tak se hodí i pro čtení večerních pohádek. Lampa je vyrobena z polyethylenu a kabel lampy je opatřen vypínačem s regulátorem jasu. Rozměry velikosti XL lampy jsou 40 × 40 × 80 cm. Miffyho rodina se stále rozrůstá a tak můžete vybírat, která z lamp si získá právě vaše srdce.
 

Nanuk ladí se vším.
Nanuk ladí se vším.
Lampy jsou určené všem dětem bez rozdílu věku.
Lampy jsou určené všem dětem bez rozdílu věku.
Lední medvěd Nanuk.
Lední medvěd Nanuk.
Originální předloha z roku 1955.
Originální předloha z roku 1955.
Dětské lampy designového studia Mr Maria stále přibývají.
Dětské lampy designového studia Mr Maria stále přibývají.
Hitem ve vybaveních dětských pokojů jsou jednoduché linie a strohé barvy.
Hitem ve vybaveních dětských pokojů jsou jednoduché linie a strohé barvy.
Zdroj: mrmaria.com, www.leoandbella.com.au, www.cocoshki.pl, www.yliving.com, www.piupiuchick.com, www.static.independent.co.uk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock