Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Co je to pasport stavby a kdy ho potřebujete?

Co je to pasport stavby a kdy ho potřebujete?

Pokud plánujete rekonstrukci své nemovitosti, přístavbu nebo nástavbu a nemáte žádné podklady nebo podklady neodpovídají skutečnosti, bude pro vás potřebný pasport stavby. Tento dokument slouží jako podklad pro vypracování průkazu energetické náročnosti budovy a může také posloužit pro odstranění případných nesrovnalostí v katastru nemovitostí

Pokud plánujete rekonstrukci své nemovitosti, přístavbu nebo nástavbu a nemáte žádné podklady nebo podklady neodpovídají skutečnosti, bude pro vás potřebný pasport stavby. Tento dokument slouží jako podklad pro vypracování průkazu energetické náročnosti budovy a může také posloužit pro odstranění případných nesrovnalostí v katastru nemovitostí při digitalizaci obcí.

Proč je pasport stavby důležitý při prodeji nemovitosti?

Pokud prodáváte svou nemovitost, měli byste novému majiteli předat veškerou dokumentaci. Pokud se jedná o starý dům, ke kterému se dokumentace nedochovala, je vhodné nechat zhotovit pasportizaci stavby. Pasport stavby se hodí také při žádosti o různé dotace, například na zateplení nebo změnu zdroje vytápění z evropských nebo národních fondů.

Co je to pasport stavby a kdy ho potřebujete?

Pasportizace stavby se dělá i v případě, že se k objektu dochovala původní dokumentace, ale její obsah neodpovídá skutečnému aktuálnímu stavu nemovitosti. V takovém případě je nutné vytvořit nový pasport stavby, který bude odpovídat současnému stavu nemovitosti.

Kolik stojí vypracování pasportu stavby a jak se cena určuje?

Ceny za vypracování pasportu se odvíjejí hlavně od zastavěné plochy a komplikovanosti stavby. Podle stupně náročnosti jsou stavby rozděleny do čtyř kategorií a pro zatřídění je rozhodující, jestli je půdorys jednoduchý, složitý, pravidelný nebo nepravidelný. V závislosti na zatřídění do patřičné kategorie a zastavěné ploše všech podlaží se odvíjí výpočet ceny pasportizace. Zpravidla platí, že čím větší je plocha nemovitosti, tím nižší je cena za 1 m² pasportované plochy.

Ceny za pasportizaci nejsou stanoveny zákonem, a proto si každý projektant může určit svoji cenu. Pokud chcete vědět, kolik vás bude pasport vašeho domu stát, je nutné, aby se projektant se stavbou osobně seznámil. U jednodušších objektů může být dostačujícím vodítkem pro stanovení ceny fotodokumentace s pod

Štítky: stavba

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock