Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Co je to pasport stavby a kdy ho potřebujete?

Co je to pasport stavby a kdy ho potřebujete?

Pokud plánujete rekonstrukci své nemovitosti, přístavbu nebo nástavbu a nemáte žádné podklady nebo podklady neodpovídají skutečnosti, bude pro vás potřebný pasport stavby. Tento dokument slouží jako podklad pro vypracování průkazu energetické náročnosti budovy a může také posloužit pro odstranění případných nesrovnalostí v katastru nemovitostí

Pokud plánujete rekonstrukci své nemovitosti, přístavbu nebo nástavbu a nemáte žádné podklady nebo podklady neodpovídají skutečnosti, bude pro vás potřebný pasport stavby. Tento dokument slouží jako podklad pro vypracování průkazu energetické náročnosti budovy a může také posloužit pro odstranění případných nesrovnalostí v katastru nemovitostí při digitalizaci obcí.

Proč je pasport stavby důležitý při prodeji nemovitosti?

Pokud prodáváte svou nemovitost, měli byste novému majiteli předat veškerou dokumentaci. Pokud se jedná o starý dům, ke kterému se dokumentace nedochovala, je vhodné nechat zhotovit pasportizaci stavby. Pasport stavby se hodí také při žádosti o různé dotace, například na zateplení nebo změnu zdroje vytápění z evropských nebo národních fondů.

Co je to pasport stavby a kdy ho potřebujete?

Pasportizace stavby se dělá i v případě, že se k objektu dochovala původní dokumentace, ale její obsah neodpovídá skutečnému aktuálnímu stavu nemovitosti. V takovém případě je nutné vytvořit nový pasport stavby, který bude odpovídat současnému stavu nemovitosti.

Kolik stojí vypracování pasportu stavby a jak se cena určuje?

Ceny za vypracování pasportu se odvíjejí hlavně od zastavěné plochy a komplikovanosti stavby. Podle stupně náročnosti jsou stavby rozděleny do čtyř kategorií a pro zatřídění je rozhodující, jestli je půdorys jednoduchý, složitý, pravidelný nebo nepravidelný. V závislosti na zatřídění do patřičné kategorie a zastavěné ploše všech podlaží se odvíjí výpočet ceny pasportizace. Zpravidla platí, že čím větší je plocha nemovitosti, tím nižší je cena za 1 m² pasportované plochy.

Ceny za pasportizaci nejsou stanoveny zákonem, a proto si každý projektant může určit svoji cenu. Pokud chcete vědět, kolik vás bude pasport vašeho domu stát, je nutné, aby se projektant se stavbou osobně seznámil. U jednodušších objektů může být dostačujícím vodítkem pro stanovení ceny fotodokumentace s pod

Štítky: stavba

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock