Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Co je to hygge?

Co je to hygge?

Jak se blíží ponuré podzimní a zimní období, zkracují se dny, často prší, je zima a do práce i z práce chodíme za tmy. Na mnohé padá splín a smutná nálada. Takové období nám může zpříjemnit pár drobností, které nás zaručeně rozveselí. Ba dokonce, budeme si toto období užívat. A nejen na něj to platí. A my vám poradíme jak na to. Znáte už fenomén hygge?

Hygge je slovo pocházející z dánštiny a v angličtině by se dalo volně přeložit jako ,,chill". V českém jazyce hygge znamená nějakou činnost, nebo stav, který se dá popsat jako pohoda, útulno, příjemno. Je to způsob jak být šťastnější a cítit se dobře v každodenním životě. Tento způsob života, myšlení, či koncept provádění činností pochází z dánska. Je to umění dělat svůj život příjemnějším každým dnem, ať děláte cokoliv. 


Jak si udělat život příjemnějším

Dánové mají toto slovo velmi v oblibě. Ve skandinávských zemích obecně je tento styl téměř na každém kroku. Někteří chápou hygge jako stav kdy člověk vyloženě odpočívá. Když si po dlouhém dni dáte horký čaj, koupel, zápalíte svíčky, relaxujete se sklenicí vína, nebo si zajdete na masáž. V obecnějším slova smyslu jde o jakékoliv zpříjemnění běžných činnností. A to je pravý význam slova hygge. 
 
Pokud právě čtete tento článek, máte zapálenou svíčku, popíjíte kávu, pak nejspíš prožíváte hygge. Máte vařit večeři? Zpříjemněte si ji svou oblíbenou hudbou a pozvěte svou rodinu aby vám pomohla. Můžete si u přípravy jídla povídat a uvidíte jak to uteče. Jste v práci a padá na vás splín? Vzpomeňte si na hezké chvíle, které máte rádi, přeneste se myšlenkami do veselejčích okamžiků, uvařte si oblíbený nápoj a pokud můžete zapalte si třeba svíčku. Chladné propršené dny rozzáří světlo krbu, svíček a zachumlaní do deky a teplých ponožek si přečtěte svou oblíbenou knihu, nebo hrajte stolní hry s rodinou. 

Co je to hygge?


Hygge v interiéru

Hygge je v poslední době také oblíbeným trendem v interiérech. Se skandinávským stylem bydlení jde ruku v ruce. Různé geometrické vzory, chlupaté přehozy, čalounění, huňaté teplé deky, doplňky z přírodních materiálů, masivní dřevo, hebké příjemné tkaniny, nebo uklidňující hřejivé barvy, či svíčky a vše co dělá teplo domova. To vše bydlení zútulní a vytvoří příjemnou atmosféru. 


Radost dokáže vytvořit i pouhá dekorace. Váza plná podzimně zbarvených větví listí, hýřicí barvami žluté oranžové a červené, potěší jistě každé oko. V zimně to mohou být nasbírané šišky na parapetu, nebo váza s šípky vykukující zpoza monitoru počítače. Obklobte se přírodou a tím co vás činí veselejším. Svou rodinou, blízkými a přáteli, nebo si naopak udělejte chvilku sami pro sebe.  


Ať už děláte cokoliv, zpříjemněte si to. Každému z nás udělá radost něco jiného a potěší v každodenním shonu. Vpustě si i vy do života trochu hygge.  

Co je to hygge?
Co je to hygge?

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock