Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení inspirované Japonskem

V osadě Godovič, která leží v kopcích jihovýchodně od Idrije ve Slovinsku, se nachází zajímavě řešený dům. Stejně jako řada dalších domů v kopcovité Idriji je také on jakoby přímo vykopán do země.

Za projektem domu z Godoviče stojí architekti ze studia Detajl in celota, jmenovitě Mateja Lužovec a Marjetka Lužovec Hrvatin. Dům vykopaný do země nazvali tematicky jako Dům na břehu.

Interiér plný dynamiky

V přízemí domu se nachází servisní místnost, do centrálního patra je situována společenská část a v podkroví jsou ložnice a přidružené koupelny. Na stěny byl použit poměrně nový materiál, který je odolný a přináší do prostoru novou strukturu a celistvější vzhled. Nachází se na stěně u schodiště, která svisle spojuje všechna tři patra, nebo na skříňkách kolem krbu. V interiéru také zaujme jistá dynamičnost, se kterou lze některé prvky pohodlně otevírat a zavírat. Toto jedinečné řešení představuje například kuchyňský kout, který lze v případě, že se právě nepoužívá, zavřít a učinit tak prakticky neviditelným. Stejnou dynamiku vytvářejí také tmavé posuvné skleněné dveře. Úložné prostory jsou povětšinou skryty ve skříních sahajících až ke stropu a také kuchyňská digestoř je ukryta v kuchyňském ostrůvku.

Výjimečné bydlení s nádechem Japonska

Projekt tohoto bydlení nese rozpoznatelnou DNA ateliéru Detajl in celota. Také v tomto interiéru je totiž kladen důraz na moderní materiály a moderní minimalistické vybavení v zemitých barvách. Velkou roli zde hrají i geometrické vzory, které jsou nejvíce patrné v případě světel nad jídelním stolem a světel u schodiště. Geometrické vzory se však objevují také na tapetách, kobercích, přehozech, dekoračních polštářích, keramice a několika dalších doplňcích. Některé prvky trojrozměrného tvaru připomínají japonské origami. Inspiraci Japonskem dávají najevo také designová svítidla v ložnici. Jako by byl jejich materiál připomínající pergamen složen do lucerny. Příběh geometrie v interiéru doplňují i zajímavé jídelní židle či až na zem spadající závěsy.

{reklama-0}

V interiéru jde jen stěží vyzdvihnout prvek, který na sebe nejvíce strhává pozornost. Celé bydlení totiž přetéká designovými skvosty, které je činí opravdu jedinečným. Jeho přitažlivost navíc umocňuje dotek tajemného Dálného východu.

Zdroj: https://izbircnica.si/moderna-krasotica-iz-godovica/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock