Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Abstraktní záclona nejen v bílé barvě

Abstraktní záclona nejen v bílé barvě

Černá záclona je hojně používána do interiéru jako nevšední prvek pro svou zajímavost, ale i jako elegantní majestátnost do prostorů smutečních, kde dodává místu na vážnosti a dospělosti.

Nepravidelnost linek a zdánlivý chaos čar v člověku evokuje emoce a pocity, ty jsou především v dnešní době nutným atributem pro náš zdánlivý niterný pořádek. Naše doba je přemodernizovaná a přetechnizovaná, ale hlavně utažená svou geometrií a řádem, který je rozumu blízký.

Mou prací je abstrakce, emoce a barvy – a přesně to jsem se rozhodl nabídnout české tradiční pletárně vyrábějící záclon a krajky… spojit tak síly, pohlédnout za hranici konvenčních vzorů a dát záclonám nový look. A povedlo se - záclony mají nejen moderní dekor, který je vzdušný a nevšední, vhodně padnoucí do moderních interiérů, pro něž jsem ho především tvořil, ale oslovuje tak i mladou generaci, která se hlavně pro archaičnost vzorů od záclon jako takových odklonila při zařizování svých bytů.

Abstraktní záclona s dekorem

Záclony s mými dekory jsou na trhu již pár let a nedávno byla pilotnímu vzoru přidána barevná modifikace, která se klene od klasické sněhově bílé, přes barvu slonové kosti, světle a tmavě zlatou až po černou. A černá je právě tím, co mě osobně hluboce oslovilo a dalo celému projektu zajímavý přesah a nádech elegance.

Abstraktní záclona nejen v bílé barvě

Měl jsem možnost vystavit tyto záclony na jednom designovém veletrhu a bezprostředně pocítit emoce návštěvníků našich prostor, kde visela na jednom okně bílá a na druhém černá záclona. Nejenže propustnost černé látky je překvapivě dobrá, ale elegance a mystičnost černé záclony, která přechází až do podoby krajkoviny je dech beroucí. Byl jsem překvapen jak pozitivně na tento prvek interiéru lidé nezištně a spontánně reagovali.

Černá záclona

Je hojně používána do interiéru jako nevšední prvek pro svou zajímavost, ale i jako elegantní majestátnost do prostorů smutečních, kde dodává místu na vážnosti a dospělosti.

Ať již jako glamour prvek nebo jako účelný interiérový doplněk staly se pro mě černé záclony nečím novým a pro svůj moderní vzhled použitelným k nejrůznějším typům závěsu a úvazu. Jako velmi zajímavým mi byl návrh jednoho zákazníka, který požadoval záměnu pořadí závěsu a záclony…konkrétně černé záclony, která by tvořila na bílém závěsu před ní zavěšeném působivý dekor na velkém francouzském okně především večer kdy je závěs zatažen.

Abstraktní záclona nejen v bílé barvě
Abstraktní záclona nejen v bílé barvě
Abstraktní záclona nejen v bílé barvě
Abstraktní záclona nejen v bílé barvě

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock