Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Abstraktní záclona nejen v bílé barvě

Abstraktní záclona nejen v bílé barvě

Černá záclona je hojně používána do interiéru jako nevšední prvek pro svou zajímavost, ale i jako elegantní majestátnost do prostorů smutečních, kde dodává místu na vážnosti a dospělosti.

Nepravidelnost linek a zdánlivý chaos čar v člověku evokuje emoce a pocity, ty jsou především v dnešní době nutným atributem pro náš zdánlivý niterný pořádek. Naše doba je přemodernizovaná a přetechnizovaná, ale hlavně utažená svou geometrií a řádem, který je rozumu blízký.

Mou prací je abstrakce, emoce a barvy – a přesně to jsem se rozhodl nabídnout české tradiční pletárně vyrábějící záclon a krajky… spojit tak síly, pohlédnout za hranici konvenčních vzorů a dát záclonám nový look. A povedlo se - záclony mají nejen moderní dekor, který je vzdušný a nevšední, vhodně padnoucí do moderních interiérů, pro něž jsem ho především tvořil, ale oslovuje tak i mladou generaci, která se hlavně pro archaičnost vzorů od záclon jako takových odklonila při zařizování svých bytů.

Abstraktní záclona s dekorem

Záclony s mými dekory jsou na trhu již pár let a nedávno byla pilotnímu vzoru přidána barevná modifikace, která se klene od klasické sněhově bílé, přes barvu slonové kosti, světle a tmavě zlatou až po černou. A černá je právě tím, co mě osobně hluboce oslovilo a dalo celému projektu zajímavý přesah a nádech elegance.

Abstraktní záclona nejen v bílé barvě

Měl jsem možnost vystavit tyto záclony na jednom designovém veletrhu a bezprostředně pocítit emoce návštěvníků našich prostor, kde visela na jednom okně bílá a na druhém černá záclona. Nejenže propustnost černé látky je překvapivě dobrá, ale elegance a mystičnost černé záclony, která přechází až do podoby krajkoviny je dech beroucí. Byl jsem překvapen jak pozitivně na tento prvek interiéru lidé nezištně a spontánně reagovali.

Černá záclona

Je hojně používána do interiéru jako nevšední prvek pro svou zajímavost, ale i jako elegantní majestátnost do prostorů smutečních, kde dodává místu na vážnosti a dospělosti.

Ať již jako glamour prvek nebo jako účelný interiérový doplněk staly se pro mě černé záclony nečím novým a pro svůj moderní vzhled použitelným k nejrůznějším typům závěsu a úvazu. Jako velmi zajímavým mi byl návrh jednoho zákazníka, který požadoval záměnu pořadí závěsu a záclony…konkrétně černé záclony, která by tvořila na bílém závěsu před ní zavěšeném působivý dekor na velkém francouzském okně především večer kdy je závěs zatažen.

Abstraktní záclona nejen v bílé barvě
Abstraktní záclona nejen v bílé barvě
Abstraktní záclona nejen v bílé barvě
Abstraktní záclona nejen v bílé barvě

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Vánoční inspirace a dekorace

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Perníková chaloupka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock