Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

8 důvodů, proč vám interiérový designér usnadní život

Promyšlený interiér má hodnotu uživatelskou  i dlouhodobě finanční
Promyšlený interiér má hodnotu uživatelskou i dlouhodobě finanční

Nedá se popřít, že pokud si najmete interiérového designéra či architekta, bude to pro vás znamenat náklad navíc. Ale potenciální výhody, které tím získáte, jsou nevyčíslitelné. Ty nejdůležitější aspekty pro tvorbu bytového designu nám popsala Andrea Jelínková, která vede studio Design Living Concept.

1. Definice stylu

Díky zdrojům, jako jsou Pinterest a Instagram, máte doslova miliony inspirativních fotografií z oblasti interiérového designu na dosah ruky. A tak se snadno stane, že jednoho dne chcete styl provence, ale druhý den uvidíte krásnou moderní kuchyni, o víkendu boho ložnici v přírodních tónech a sami sebe paralyzujete v nerozhodnosti. Návrhář interiérů má mít zkušenosti a znalosti, které vám pomohou váš styl nadefinovat. My v Design Living Concept se určitě budeme řídit podle vašich uložených inspirací, ale i podle vašeho životního stylu, vašich praktických požadavků a to vše v projektu zohledníme. Úkolem Vámi vybraného designéra je vytvořit koncepci, která bude odpovídat vašemu vkusu, životní situaci a osobnosti.

2. Ušetří vám práci a starosti

Televizní show a sociální sítě nás zaplavují obrázky stylizovaných proměn „před a po“ a díky tomu se rekonstrukce a stavba zdají jako hračka. Realita je taková, že stejně jako kuchyňskou linku neopravíte tavnou pistolí i návrh interiéru je dlouhý a náročný proces.
Od specifikace stylu, objednávání položek, koordinace dodavatelů a sledování rozpočtu. Designér interiéru či architekt převezme všechny složité každodenní operace, abyste se mohli soustředit na konečný výsledek - krásný domov!

3. Kvalitní dodavatelé na dosah ruky

Pokud jste někdy zkoušeli najmout malíře, instalatéra nebo tesaře, víte, jak těžké může být najít toho pravého. Hodiny procházení recenzí, doporučení od přátel a porovnávání nabídek, než konečně najdete někoho, komu důvěřujete a jehož práce se vám líbí. Z naší zkušenosti a po letech v oboru mohu říct, že každý designér má svůj seznam preferovaných dodavatelů a řemeslníků, na které se může spolehnout a zná jejich možnosti, ceny a termíny. Navíc pravděpodobně dostane nejlepší cenu, protože dodavatelé vědí, že to pro ně v budoucnu povede k dalším zakázkám.

4. Profesionální výsledek

Vycvičené oko a znalosti interiérového designéra jsou zásadní, pokud chcete, aby výsledek byl stejně dokonalý, jako fotografie, kterými jste se v začátku inspirovali. Design není pouze o kráse, ale také o užitku a funkci. Ať už mluvíme o výběru podlahových krytin, obkladů, dlažeb či koberců nebo začlenění umění do vašeho domova, designér by vás měl provést všemi úskalími, které zařizování prostoru přináší: bude to krásné, bude se to dobře čistit a udržovat, poskytne vám to požadovaný komfort.

5. Minimalizujete chyby

Kolikrát jste si objednali něco online a obratem to vraceli, protože to mělo špatnou velikost, nesprávnou barvu nebo to prostě nevypadalo tak, jak jste si představovali? Pakliže uděláte takovou chybu při výběru sedací soupravy nebo křesla, není vrácení možné. Proto je určitě rozumné designera najmout a proces výběru a objednávání nechat na něm. Profesionální designér musí mít zkušenosti, znalosti a ověřená řešení, která vám pomohou dojít ke správnému výsledku hned na poprvé.

Na 50m2 se vejde vše, když to správně vymyslíte - zadáte k vymyšlení, budete spokojeni.
Na 50m2 se vejde vše, když to správně vymyslíte - zadáte k vymyšlení, budete spokojeni.

6. Dotáhnete to do konce

Pustit se do renovace interiéru i větší rekonstrukce na vlastní pěst s sebou nese riziko, že vám uprostřed procesu dojdou síly (nebo peníze) a zkrátka ho nedokončíte. Snadno vás rozptýlí jiné, zásadnější události ve vašem životě a projekt, který má potenciál zlepšit vaši domácnost, skončí v pozadí. Časem se dostanete do tzv. provozní slepoty a ty správné vypínače už nikdy nevyberete a lustr navěky zůstane mimo střed nového stolu.
Dobrý designér nedopustí, aby se projekt nepřijatelně protahovat, vymkl se rozpočtu, nebo aby zůstal nedokončený.

7. Zvýšíte hodnotu vaší nemovitosti

Nejen otázka designu, ale i praktická řešení prostoru, která pro vás návrhář interiéru vymyslí, by měla zlepšit uživatelský komfort vašeho domu či bytu. Zejména při navrhování kuchyní nebo koupelen – jejich rekonstrukce patří k nejdražším, ale také s největší pravděpodobností do budoucna zvýší hodnotu vašeho domova. Profesionál v oboru vás provede povrchovými úpravami a materiály, které obstojí ve zkoušce času a mají potenciál oslovit širokou škálu kupujících.

8. Přístup k velkoobchodnímu zboží

Designéři, architekti a profesionální studia mají přístup k sortimentu, který se často nevyskytuje v běžné nabídce pro koncového uživatele. Ať už se jedná o textilie, tapety, nábytek, koberce nebo doplňky. Schopný designér vybere z ověřené nabídky vše, co se hodí právě do vašeho projektu a zboží získá za velkoobchodní ceny.

 

Připlatit si za služby designéra je zásadní rozhodnutí – nejen finanční, ale i osobní. Aby spolupráce fungovala, musíte si být navzájem dobrými partnery, správně komunikovat a důvěřovat si. Dobrý designér bude vašima druhýma očima, soustředěný na celek a přesto jeho pozornosti neunikne žádný detail. Povede váš projekt od začátku do konce a bude s vámi na každém kroku – až do úspěšného finále.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock