Nový developerský projekt U Michelského mlýna měl od počátku velmi dobře navržené standardy a všechny byty byly v projektu řešeny jako velké,…

O realizaci

Nový developerský projekt U Michelského mlýna měl od počátku velmi dobře navržené standardy a všechny byty byly v projektu řešeny jako velké, prosluněné s okny otevřenými do více stran a většinou přes plnou hloubku dispozice. Proto i práce na interiéru byla v tomto bodě snazší, jelikož jsme vycházeli z již velmi dobře nastavených půdorysů.
Zadání ze strany investora bylo jednoduché: Navrhněte nám příjemné útulné bydlení pro mladou rodiny s dospívajícími dětmi. Tak aby byl jemně barevný s  důrazem na kvalitní materiály a komfortní pro bydlení.
Dispozice hlavní obytné místnosti byla největším oříškem, pokoj je prosvětlen na dvě strany, ale je poměrně úzký a velmi hluboký, podélné stěny jsou dlouhé a holé a tedy i neútulné. Proto byla snaha prostor rozdělit na jednotlivé zóny, na kuchyňskou část, na ní navazující jídelnu a pak po jemné pauze vlastní obývací pokoj. Všechny prostory propojuje dominantní knihovna na dlouhé levé straně.
V interiéru byly použity materiály v  barvách a odstínech zemitých (béžová, šedá a to jak tapeta, tak laky na nábytku), které jsou doplněny běleným odstínem dřeva a bílou barvou. Jako jemná linka, která vše spojuje je zde černá, která dokresluje, stínuje a spojuje jednotlivé prostory.
Byt je o velikosti 140 m², poskytuje tak každému členu rodiny dostatek soukromí a návrhově jsme se podíleli na všech jeho částech, tedy od obývacího pokoje, přes ložnici, dětské pokoje až po sklep.
Zvláštností stavby a jedinou bariérou bylo to, že jak stropy, tak i stěny byly z železobetonových prefabrikovaných panelů, a tak na některých místech docházelo ke kompromisům spíše technického rázu (např. nemožnost posunout světlo nad sedačkou).
Asi nejsložitější části interiéru byla instalace látkových přírodních tapet, které vyžadovali až restaurátorskou pečlivost v návaznosti jednotlivých osnov.
Pro nás asi největším překvapením bylo to, že se vlastní návrh zrealizoval na 100% a to hlavně díky skvělé spolupráci s  investory, kteří v nás vložili důvěru. Tedy v této realizaci je opravdu vlastní návrh v podstatě identický s realitou.

Obrázky

Komentáře

Další realizace