Vzorový byt OPLETALOVA 

Dispozice – jednalo se o rekonstrukci klasického staršího pražského domu. My jsme byli osloveni pro tvorbu…

O realizaci

Vzorový byt OPLETALOVA 

Dispozice – jednalo se o rekonstrukci klasického staršího pražského domu. My jsme byli osloveni pro tvorbu vzorového bytu. Díky počáteční fázi rekonstrukce jsme měli možnost změnit kompletně dispozici, a navrhnout tak praktický byt o rozloze 60 m2. Byt byl rozdělen do několika zón. První zóna je vstupní hala, do níž se vchází hlavními dveřmi z pavlače. V hale je do budoucna navržena vestavná vysoká skříň na míru, která bude obsahovat pračku se sušičkou, dále pak úložné prostory a botník. Z praktického hlediska jsme zachovali oddělenou koupelnu a záchod. Do další zóny se vchází skrz prosklené dveře, nad kterými je prosklený průhled, skrz který proniká přirozené denní světlo dál. Zde se nachází kuchyně s jídelním koutem vč. netradičního úložného prostoru. Třetí zóna je prostorný obývací pokoj s čtecím koutkem. Přidanou hodnotou interiéru se tak stává zvýšené patro, které disponuje čtvrtou zónou, a to ložnicí, vestavěnými skříněmi a kosmetickým koutkem. 

Koncept/ barevnost / materiály – Díky vysokým stropům a podlouhlému tvaru bytu jsme zachovali světlý koncept. Bílá barva na zdech a světlá podlaha v dekoru běleného dubu, odráží denní světlo. Nábytek a vybavení je převážně v bílé a šedé barvě. Do kontrastu se dostáváme v případě kuchyně a úložného prostoru pod schody, kde jsme naopak zvolili materiál tmavý. Ocelové subtilní prvky v podobě schodiště a zábradlí dodávají interiéru linie, které prostor opticky oddělují. 

Kuchyně & jídelna – Při vstupu do jídelny Vás na první pohled zaujme osvětlení od Lasvitu, skládající se ze tří částí, zavěšených ve třech úrovních. Jídelní stůl pro čtyři až pět osob byl vyroben na míru. Geometrická podnož je od značky Master & Master. Deska stolu je v dekoru tmavého dřeva a koresponduje s designem kuchyně. K zajímavým prvkům kuchyně patří bezpochyby vlepovaný tmavý kovový dřez a výrazná černá baterie. Tmavá pracovní deska z umělého kamene je hezkým kontrastem ke světlé skleněné obkladové desce z Lacobelu. Horní skříňky mají dvířka z černého kovového rámu, se skleněnou výplní a designovým detailem v podobě fólie připomínající tahokov, který vynikne díky podsvícení. Úchytky, ačkoliv se zdají být malé, jsou velmi praktické, a to díky zdrsnění, tudíž se dobře drží a neprokluzují. V rámci změny dispozice vznikl v jídelně netradiční prostor u stropu, který jsme zpřístupnili pomocí ocelového černého žebříku. 

Obývací pokoj – tomu dominuje ocelové černé schodiště, pod kterým vznikl úložný prostor a zároveň ukrývá přípravu na zapojení TV. Dvě vestavné knihovny v bílém dekoru dřeva nabízí další úložný prostor na knihy a doplňky. Neodmyslitelnou součástí je čtecí koutek v podobě křesílka s podnožkou a výraznou lampou. Sedací soupravu na míru jsme navrhli ve světle šedé barvě a doplnili ji o polštáře vč doplňků v neutrálních tónech. Moderní vzhled jsme podpořili betonovými báněmi a lucernami. Interiér si však zachoval svůj odkaz na tradiční architekturu díky novým špaletovým dřevěným oknům. 

Ložnice – vznikla v přistavěném patře. Polstrovaná postel ve světle šedé barvě, s vysokým čelem vytváří dojem vyššího stropu. Praktickou součástí ložnice jsou dvě vestavné bílé skříně, mezi kterými vznikl kosmetický či pracovní stolek (záleží dle potřeb). Velké zrcadlo umístěné nad stolem prostor opticky zvětšuje. Za laťovým prvkem, které je kolem zrcadla, se ukrývá vzduchotechnika. Subtilní ocelové černé nohy u postele a lampičky jsou v souladu s designem ocelového zábradlí. Výrazným prvkem je koberec z kraví kůže.  

Koupelna & záchod – v obou místnostech je keramický obklad na zdech navržen svisle. Vynikly tak vysoké stropy, kterými byt disponuje. Bílá barva působí čistě a elegantně. Šedý obklad na zemi pocitově místnost “uzemní” a sladí do barev, které se v celém interiéru vyskytují. Koupelnové doplňky jsou chromové a bílé. 

Doplňky – v celém interiéru jsou použité interiérové doplňky ze sortimentu našeho showroomu LOOOOX. 

 

Design: OOOOX I Ing. Arch Radka Valová, Ing. Arch. Martin Moravec, Ing. Arch. Kristina Fadejeva, Foto: Martin Zeman 

Obrázky

Fotograf: Martin Zeman

Komentáře

Další realizace