Koncept /barevnost /materiály - mezonetový byt v historickém centrum vznikl spojením dvou bytů nad sebou. Dům již v minulosti prošel razantní rekonstrukcí, po…

O realizaci

Koncept /barevnost /materiály - mezonetový byt v historickém centrum vznikl spojením dvou bytů nad sebou. Dům již v minulosti prošel razantní rekonstrukcí, po odkrytí sádrokartonových podhledů jsme objevili hrubé betonové stropy, které jsme se rozhodli v interiéru přiznat. Vznikl tím kontrast mezi historickými detaily jako jsou profilace, obložení kolem a drsným betonem. Celý interiér je laděný do monochromatických barev s drobnými akcenty mosazi.


Dispozice – ve spodním, vstupním patře je situovaný obývací pokoj s hostinským pokojem a zázemím, v horním pak kuchyně s jídelnou a privátní ložnice. Na každém patře je umístěna samostatná koupelna.


Obývací pokoj – je největším prostorem v celém bytě, orientovaný do ulice. Arkýř je využitý pro vestavěné sezení, které doplňuje sedačku. Středem místnosti prochází schodiště do kuchyně v horním patře. Vzniká tak optický předěl pro domácí pracovnu. Na obou protilehlých stěnách jsou osazený mohutné ocelové knihovny, které jsou v dolní části doplněné mramorovými uzavíratelnými skříněmi.


Schodiště – jedná se o zavěšenou ocelovou konstrukci, která nad spodním patrem levituje, první stupně jsou naopak tvořeny mohutnou vyzděnou hmotou. Nosné zábradlí je kotvené do betonových stropů.


Kuchyně – od schodiště je oddělena skleněnou příčkou. Celý prostor je koncipován jako světlý, tedy nábytek i mramorové podlahy. Na varný ostrůvek navazuje široký jídelní stůl s atypickou kovou podnoží, která se propisuje skrz desku stolu.


Ložnice – hlavní ložnice je v šedých tónech, stěna za postelí je opatřena stěrkou. Na ložnici přímo navazuje šatna.


Koupelny – černobílá kombinace tvořená mramorem a černou mozaikou. Všechen nábytek je tvořen na zakázku jako subtilní ocelová konstrukce se vsazenými skříňkami. V detailech je ocelový rám doplněn rošty a držáky na toaletní papír.
 


Architekt / designér: OOOOX| Ing. Arch. Radka Valová, Ing. Arch. Martin Moravec

Obrázky

Fotograf: KIVA Photography

Komentáře

Další realizace