Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Znáte barvu taupe?

Světlý odstín taupe je velmi nenápadný, ale má své kouzlo.
Světlý odstín taupe je velmi nenápadný, ale má své kouzlo.

Pokud sledujete aktuální trendy interiérového designu, na tuto barvu jste již určitě narazili. Je nenápadná, a přitom vzbuzuje vášnivé debaty. Proč? Nikdy si nebudete úplně jisti. Je to šedá nebo béžová? Taupe je prostě „něco mezi“.

Však se také v zahraničí ustálil název „greige“, což je spojení slov grey a beige, tedy šedá a béžová. A právě někde mezi těmito barvami se skrývá dokonalý odstín pro vaše bydlení. Barva taupe je nevtíravá, neutrální a díky tomu často funguje jako podklad. Je nadčasová, nikdy vás neomrzí. Je proto skvělou alternativou pro bílou, nebo šedou barvu. Velmi si rozumí s přírodními odstíny a dekorem dřeva. Taupe se hodí pro moderní interiér, stejně jako pro tradiční. Odstín může přecházet lehce do růžové. Velmi záleží na denním světle a typu vašeho osvětlení, proto vybírejte tuto barvu velmi ostražitě.

Krtek ji zná na vlastní kůži

Název „taupe“ pochází z francouzštiny a znamená krtek. Právě toto zvíře se totiž může chlubit srstí v odstínu tmavé barvy taupe. V interiéru se ovšem setkáme spíše se světlejší verzí. Záleží na vás, jestli se nakloníte v barevné škále spíše k béžové, nebo k šedé. Ani v jednom případě nešlápnete vedle. Béžový odstín působí teplým, uklidňujícím dojmem. Je skvělý k vytvoření útulné a uvolněné atmosféry v interiéru. Pokud se vám zalíbí chladnější šedý odstín, máte perfektní základ pro váš solitérový nábytek, či doplňky, které byste rádi vystavili na odiv a které jsou barevně výraznější. Barva taupe se totiž nepředvádí, ale dovoluje vyniknout ústřednímu motivu. Další barvou, která si s taupe velmi rozumí, je bílá. Tato kombinace je oblíbená mezi interiérovými designery a není divu, dokáže totiž vykouzlit opravdu příjemnou atmosféru a harmonický interiér.

Taupe a bílá barva působí příjemně.
Taupe a bílá barva působí příjemně.
Taupe může přecházet lehce do růžova.
Taupe může přecházet lehce do růžova.
Znáte barvu taupe?
Zdroj: foto: room-decorating-ideas.com, kylieminteriors.ca, home.sndimg.com, palmgrovestyle.files.wordpress.com, www.lifestyle.com.au, davidhuttoninteriors.files.wordpress.com,

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock