Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Zelený interiér aneb rostliny v hlavní roli

Zelený interiér aneb rostliny v hlavní roli

Pokojové rostliny se čím dál víc stávají nedílnou součástí sofistikovaných návrhů interiérových designérů a architektů. Zelené stěny a živé rostliny nemohou chybět v žádných pracovních ani soukromých interiérech.

Na zelené stěny v komerčních prostorách nebo obchodních centrech jsme si už zvykli, ale doma? Přitom taková dobře postavená vertikální zimní zahrada nebo květinový kout nejen esteticky zpříjemní dům nebo byt, ale hlavně zvýší jejich užitnou hodnotu po stránce zdravotní. To, že rostliny čistí vzduch, víme už ze základní školy, a že dobrá kvalita ovzduší dokáže ovlivnit naši energii i náladu, je zřejmé. Nejen rostliny samotné, ale i jejich květináče, tedy půda v nich, jsou zodpovědné za čistící procesy v interiérech. A to ať už pěstujete rostliny v zemině, nebo hydroponicky (ve vodě).

Trend - rostliny a retro

Rostliny se do interiérů dostávají ve všech podobách! Trendem letošního pařížského veletrhu Maison & Object bylo množství vzorů s tematikou pralesa. Zelené rostliny jako banánovníky, monstery, bambusy, strelície a další se objevovaly na tapetách, obkladech, látkách i kobercích. Živé rostliny zase návštěvníci nalézali snad ve všech expozicích. Velký zájem vzbuzovali vystavovatelé prezentující květináče, vázy či speciální obaly na květiny. Módou se stávají květinové stolky a celé květinové stěny, podobně jako tomu bylo v 60. a 70. letech. Také ratanový nábytek, zrcadla a hlavně podstavce pod rostliny jsou opět v kurzu. Zkrátka retro je zpět do posledních detailů!

Zelený interiér aneb rostliny v hlavní roli
Foto: Gabriela Hámová
Zelený interiér aneb rostliny v hlavní roli
Foto: Gabriela Hámová
Zelený interiér aneb rostliny v hlavní roli
Foto: Gabriela Hámová
Zelený interiér aneb rostliny v hlavní roli
Foto: Gabriela Hámová
Foto: Gabriela Hámová

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock