Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Trendy zastínění? Plisse a rolety den a noc

Trendy zastínění? Plisse a rolety den a noc

Zastíní podle aktuální potřeby, skvěle vypadají, snadno se ovládají. Ne náhodou vnitřní rolety a plisse stále častěji nahrazují záclony a závěsy v našich interiérech.

Aktuální trend bydlení je jasný – interiér, do něhož proudí světlo z více stran, a je tak opticky propojen s přilehlou terasou nebo zahradou. V praxi to znamená instalovat velká okna a dveře. Jenže kvůli komfortu (omezení letního přehřívání pokoje a zároveň poskytnutí soukromí) je také nutné počítat s celoročně využitelným zastíněním. A co vybrat? Pokud se vám nelíbí klasické hliníkové lamelové žaluzie a venkovní žaluzie by zase byly příliš drahou položkou ve vašem rozpočtu, propojte užitek s designem a vyberte si vnitřní textilní žaluzie, rolety nebo plisse.   

Velký výběr barev, jednoduché ovládání

Věřte, že při zařizování interiéru se nemusíte nijak omezovat. Vnitřní stínicí textilní technika totiž nabízí desítky a desítky barevných variant, nejen jednobarevných, ale i se vzorem. A nemějte strach, že byste textilní stínění nemohli dát třeba do dětského pokoje. Použité látky jsou odolné a dají se snadno čistit vlhkým hadříkem.

Zapomeňte také na nepohodlné posunování a zadrhávání jako bývá u záclony či závěsu. Žaluzie a rolety se ovládají jednoduše bočním řetízkem, u vertikálních žaluzií je možný i motorický pohon, takže je lze nastavovat pomocí dálkového ovladače.  U okenního plisse se používá madélko na vodící liště, prostě jen zatáhnete dolů, nebo nahoru.

Trendy zastínění? Plisse a rolety den a noc

Kam se jednotlivé typy hodí?

Vertikální žaluzie

Jsou ideální pro zastínění oken a dveří velkých rozměrů, s jednou vodící kolejnicí zastíníte plochu až 12,5 m². Nejčastěji jsou využívány v pracovnách a v místnostech, kde jsou francouzská okna nebo posuvné dveře.

Látkové žaluzie

Zastíní plochu až 5,5 m² a v porovnání s klasickými žaluziemi či roletami pomáhají plynuleji rozptýlit světlo přicházející do interiéru z venku.  Dají se zavěsit na křídlo bez vrtání do povrchu okna. Najdou uplatnění v kterémkoliv pokoji.

Trendy zastínění? Plisse a rolety den a noc

Roletky COLOR HIT

Jejich předností je možnost vybírat z desítek barevných variant včetně vzorovaných látek. Jsou vhodné pro menší prosklené plochy do 2,5 m². Díky vodícím lištám po stranách fungují bez problémů i u oken otevřených na ventilaci. Jsou skvělým řešením do dětských pokojů, kuchyní a ložnic.

Trendy zastínění? Plisse a rolety den a noc

Rolety DAY/NIGHT

Střídáním dvou látek si můžete regulovat světlo od 50% do 100% zastínění. Rolety DEN/NOC nemají vodící lišty a dají se namontovat na klipy na okno, špaletu, zeď i strop. Zastíní plochu do velikosti 5,5 m².  Často jsou vidět v kuchyních, ložnicích a dětských pokojích. Pokud byste tento typ zastínění potřebovali pro menší okna, doporučujeme zvolit rolety DEN/NOC mini.

Trendy zastínění? Plisse a rolety den a noc

Okenní plisse

Kombinuje v sobě rolety a žaluzie. Můžete si variabilně zakrývat plochu oken z dolní či horní strany, případně i od středu okna. Na jednu řadu vodících šňůr se mohou upevnit i 4 lišty, což v praxi znamená, že můžete mít světlejší textilii na denní zastínění a pak zatemňovací látku na noc. Plisse jsou oblíbené do ložnic, kuchyní i obývacích pokojů, kde díky zatemnění poskytnou úplné soukromí. Díky absenci kastlíků a krytek vypadají velmi elegantně.

Trendy zastínění? Plisse a rolety den a noc

Namontováno za pár minut - kromě pěkného vzhledu a praktičnosti je předností textilních žaluzií, rolet a plisse jejich snadná a rychlá montáž. Technici české firmy Oknostyl, kteří se specializují na zaměření, instalaci a seřízení oken a dveří včetně příslušenství, vám je namontují během pár minut.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Zdařilá rekonstrukce Ačkové chaty

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock