Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Trendy zastínění? Plisse a rolety den a noc

Trendy zastínění? Plisse a rolety den a noc

Zastíní podle aktuální potřeby, skvěle vypadají, snadno se ovládají. Ne náhodou vnitřní rolety a plisse stále častěji nahrazují záclony a závěsy v našich interiérech.

Aktuální trend bydlení je jasný – interiér, do něhož proudí světlo z více stran, a je tak opticky propojen s přilehlou terasou nebo zahradou. V praxi to znamená instalovat velká okna a dveře. Jenže kvůli komfortu (omezení letního přehřívání pokoje a zároveň poskytnutí soukromí) je také nutné počítat s celoročně využitelným zastíněním. A co vybrat? Pokud se vám nelíbí klasické hliníkové lamelové žaluzie a venkovní žaluzie by zase byly příliš drahou položkou ve vašem rozpočtu, propojte užitek s designem a vyberte si vnitřní textilní žaluzie, rolety nebo plisse.   

Velký výběr barev, jednoduché ovládání

Věřte, že při zařizování interiéru se nemusíte nijak omezovat. Vnitřní stínicí textilní technika totiž nabízí desítky a desítky barevných variant, nejen jednobarevných, ale i se vzorem. A nemějte strach, že byste textilní stínění nemohli dát třeba do dětského pokoje. Použité látky jsou odolné a dají se snadno čistit vlhkým hadříkem.

Zapomeňte také na nepohodlné posunování a zadrhávání jako bývá u záclony či závěsu. Žaluzie a rolety se ovládají jednoduše bočním řetízkem, u vertikálních žaluzií je možný i motorický pohon, takže je lze nastavovat pomocí dálkového ovladače.  U okenního plisse se používá madélko na vodící liště, prostě jen zatáhnete dolů, nebo nahoru.

Trendy zastínění? Plisse a rolety den a noc

Kam se jednotlivé typy hodí?

Vertikální žaluzie

Jsou ideální pro zastínění oken a dveří velkých rozměrů, s jednou vodící kolejnicí zastíníte plochu až 12,5 m². Nejčastěji jsou využívány v pracovnách a v místnostech, kde jsou francouzská okna nebo posuvné dveře.

Látkové žaluzie

Zastíní plochu až 5,5 m² a v porovnání s klasickými žaluziemi či roletami pomáhají plynuleji rozptýlit světlo přicházející do interiéru z venku.  Dají se zavěsit na křídlo bez vrtání do povrchu okna. Najdou uplatnění v kterémkoliv pokoji.

Trendy zastínění? Plisse a rolety den a noc

Roletky COLOR HIT

Jejich předností je možnost vybírat z desítek barevných variant včetně vzorovaných látek. Jsou vhodné pro menší prosklené plochy do 2,5 m². Díky vodícím lištám po stranách fungují bez problémů i u oken otevřených na ventilaci. Jsou skvělým řešením do dětských pokojů, kuchyní a ložnic.

Trendy zastínění? Plisse a rolety den a noc

Rolety DAY/NIGHT

Střídáním dvou látek si můžete regulovat světlo od 50% do 100% zastínění. Rolety DEN/NOC nemají vodící lišty a dají se namontovat na klipy na okno, špaletu, zeď i strop. Zastíní plochu do velikosti 5,5 m².  Často jsou vidět v kuchyních, ložnicích a dětských pokojích. Pokud byste tento typ zastínění potřebovali pro menší okna, doporučujeme zvolit rolety DEN/NOC mini.

Trendy zastínění? Plisse a rolety den a noc

Okenní plisse

Kombinuje v sobě rolety a žaluzie. Můžete si variabilně zakrývat plochu oken z dolní či horní strany, případně i od středu okna. Na jednu řadu vodících šňůr se mohou upevnit i 4 lišty, což v praxi znamená, že můžete mít světlejší textilii na denní zastínění a pak zatemňovací látku na noc. Plisse jsou oblíbené do ložnic, kuchyní i obývacích pokojů, kde díky zatemnění poskytnou úplné soukromí. Díky absenci kastlíků a krytek vypadají velmi elegantně.

Trendy zastínění? Plisse a rolety den a noc

Namontováno za pár minut - kromě pěkného vzhledu a praktičnosti je předností textilních žaluzií, rolet a plisse jejich snadná a rychlá montáž. Technici české firmy Oknostyl, kteří se specializují na zaměření, instalaci a seřízení oken a dveří včetně příslušenství, vám je namontují během pár minut.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Interiér Praha-Klánovice

Z garáže kanceláře

Rekonstrukce přízemí domu

Provence mezi betonem a sklem

Dům na kopci

MODERNÍ DESIGN KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Dům LO ztělesňuje nomádského ducha svého majitele

Perníková chaloupka

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock