Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Skandinávský dům

Skandinávský dům

Pohodlný dům uprostřed malebné krajiny a klid všude okolo. Nenápadná šedivá stavba skrývající se za vysokou trávou vlající ve větru. Tichý společník hýčkající vaše smysly. Dům stvořený jen pro odpočinek.

Představte si tu pohodou. Nikde nic, jen vy, ticho a klid. Takové je okolí domu se skandinávským designem nacházející se na samém severu Dánska, v městečku Skagen. Dům je zasazen do krajiny s písečnými dunami pokryté trávou. Vzrostlé keře jej chrání před větrem a nechtěnými pohledy okolí. Tento dům je víkendovým útočištěm pro rodinu,  která hledala únik z ruchu města a toužila po tichu.

Z jednoho kusu

Na první pohled téměř splývá s okolím. Jeho šedá fasáda napodobuje okolní suché traviny a písek jako chameleon. Architekti zde zvolili jednoduchou sedlovou střechu ve stejném odstínu fasády. Ta je tvořena cedrovým dřevem, stejně jako obložení uvnitř domu. Celá stavba tak spolu souzní a ničím nevybočuje. Možná přeci jen něčím ano. Pro krásné výhledy jsou zde použita obrovská okna, respektive skleněné výplně ve stěnách. Díky nim je možné sledovat okolní krajinu přímo od kuchyňské linky, nebo z obývacího pokoje. Kdo by dobrovolně nemyl hrnce, s takovým výhledem? Opravdu si zde člověk připadá, jako by byl téměř v přírodě. Jen na dosah od krásy tam venku. Záměr architektů bylo, aby stavba vypadal jako stvořená z jednoho kusu.

Skandinávský dům

Vůně cedrového dřeva

Dům má pouhých 54 m2, což není mnoho. Na příležitostné přespání je ovšem více než skvělý. Jednoduchý moderní design je prodchnut celým interiérem. Útulná rohová sedačka pro pohodlné lenošení, hřejivé kožešiny a samé přírodní materiály. Vše je zde zařízeno v tlumených přírodních tónech v barvách půdy, dřeva a kamene. Celý interiér je uvnitř obložen masivem a dýchá životem. Černé doplňky dokreslují poklidnou atmosféru místa.

Na podlaze je použito také masivní dřevo, v koupelně zase litý beton a koberečky z přírodního lnu a bavlny. Jelikož je bydlení určeno pouze pro víkendové pobyty, není zde potřeba příliš úložného prostoru.Moře je odtud jen kousíček a obyvatelé si tak mohou zajít kdykoliv na příjemnou procházku po pláži.

 

Zdroj: jesperray.dk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock