Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rozlučte se s bolestmi zad!

Díky malým nárokům na prostor zároveň vyhovuje i lékařům nebo  domácím pracovnám.
Díky malým nárokům na prostor zároveň vyhovuje i lékařům nebo domácím pracovnám.

Většinu z nás dříve či později začnou trápit nepříjemné bolesti zad. A není divu. Nemalou část života totiž strávíme v sedě a to si brzy vybere svou daň. Málo z nás si totiž uvědomuje, jak moc tím naše záda trpí. Přitom stačí jednoduchá věc a ušetříte čas i peníze za nekonečné masáže a rehabilitace. Co to je? Kvalitní ergonomická židle!

"Měl jsem po sedmiletém sezení na staré kancelářské židli už záda v hrozném stavu. Chodil jsem na masáže krku, protože jsem ani neuměl otočit hlavu. Hledal jsem nějaké dlouhodobé řešení, jak se dát zase do pořádku,“ popisuje zákazník nepříjemné zážitky. „Náhodou jsem objevil židli nazvanou trefně Therapia od společnosti Prowork a po 3 dnech na této židli bolesti zmizely,“ pochvaluje si. Není to náhodou. Tato židle totiž využívá takzvané biozóny. Svislá kontaktní zóna mírným tlakem aktivuje zádové svaly a podporuje vzpřímenou pozici zad při sezení. Otevřený hrudník podporuje zdravé a hluboké dýchání, díky dostatečnému přísunu kyslíku nedochází k únavě. Vodorovná kontaktní zóna zase poskytuje ideální podporu bederní páteře a předchází bolestem zad při dlouhém sezení. Navíc je tu také vyvýšená sedací zóna z taškových pružin, která chrání páteř při dosedání a dlouhém sezení, umožňuje balanční pohyb do stran při správném podepření zad. Speciálně tvarovaný výstupek uprostřed sedáku brání nevhodnému sedu na kraji židle a nastavuje nohy do správné ergonomické pozice. Výrazné odlehčení přední hrany zamezí nepříjemnému tlaku a podporuje aktivně krevní a lymfatický oběh.

Za vznik židle může autonehoda

„Když jsem měl v roce 2005 těžkou autonehodu, hrozilo mi ochrnutí, trvalé následky a možná invalidní vozík. Díky dlouhodobé péči fyzioterapeutů jsem se ale nakonec vypořádal s bolestivou rehabilitací a začal lépe rozumět svému tělu a jeho potřebám. Jako konstruktér židlí jsem své poznatky uplatnil ve zcela novém produktu, který měl jediný cíl – pomáhat dlouho sedět. První židli jsem testoval sám na sobě. Bolesti postupně mizely, každý den jsem objevoval nové souvislosti mezi sedadlem a člověkem,“ vysvětluje Petr Havlena, konstruktér židle. Dnes v nabídce společnosti najdete speciální židle určené dětem, štíhlým ženám a naopak také mužům s robustnější postavou. Pro ty, kteří již pociťují bolestivé stavy při sezení díky získané nebo vrozené vadě držení těla, byla vyvinuta speciální řada iMEDI. Tato židle je určená pro lidi trpící skoliózou, extrémně kulatými zády a dalšími vrozenými či získanými tělesnými vadami a bolestivými stavy. Vybrané modely židlí lze vybavit maximálním možným individuálním příslušenstvím pro dokonalou ochranu zdraví při dlouhém pracovním sezení. Židle si vysloužila prestižní ocenění Czech Grand Design.  

Podpěra hlavy je nesmírně důležitá a u většiny jiných židlí zcela chybí.
Podpěra hlavy je nesmírně důležitá a u většiny jiných židlí zcela chybí.
Židle jsou zcela individuální a tak se přizpůsobí každé postavě.
Židle jsou zcela individuální a tak se přizpůsobí každé postavě.
Potahy jsou snímatelné a vybírat můžete z široké kolekce vzorů, ale i materiálů.
Potahy jsou snímatelné a vybírat můžete z široké kolekce vzorů, ale i materiálů.
Dokupovat můžete různé příslušenství, které bude dokonale sloužit vašim potřebám.
Dokupovat můžete různé příslušenství, které bude dokonale sloužit vašim potřebám.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock