Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rozhovor k plánování kuchyní

Rozhovor k plánování kuchyní

Inspirace z webu nebo časopisů jsou důležité, ale je nutné si uvědomovat širší souvislosti a hlavně vlastní prostor, možnosti a očekávání. Také nepodcenit na úkor designu funkčnost všech pracovních zón a dobré osvětlení.

Jakých nejčastějších chyb se dopouštíme při plánování kuchyní? 
Lidé se často inspirují  interiérovými časopisy nebo webovými stránkami, ale obvykle si neuvědomují, že obrázek, který se jim líbí, není úplně možné do jejich interiéru přenést...  stává se nejčastěji, že pak podcení funkčnost,  nerespektují ergonomii prostoru nebo nerespektují prostor domu či bytu samotného. Mohou tak snadno kuchyň zatížit nebo naopak ideálně nevužít. Je také dobré myslet na úložné prostory, spíž nebo prostor pro skladování odpadů.
Co je na kuchyni nejdůležitější? 
Snadno udržitelná čistota - volte dobře omyvatelné a čistitelné povrchy. Velice důležitý je dostatek světla - pokud lze denní ( kupříkladu stavíme-li, je možné udělat v kuchyni okno přímo mezi pracovní deskou a horními skříňkami), je to ideální, ale i tak musíme pracovní plochy dobře osvítit. Vždy potřebujeme dostatek úložných prostor a také místo k ukládání tříděného odpadu. Papír a plasty zaberou hodně místa a je až s podivem, kolik ho jedna domácnost, i když se snaží být ekoloickou a minimalizuje jej, vyprodukuje za týden. Pokud to jen trochu lze, pokusit se o co nejvíc velkorysý prostor pro práci. Moji klienti také často zdůrazňují funkčnost a nadčasovost...
Co laikovi, který si nemůže dovolit zaplatit designéra, může pomoci na cestě ke kuchyni, která bude dobře sloužit? 
Myslím, že na desinéra má každý, minimálně na konzultace. Dnes je to běžná služba s normální cenou a ve finále tato odborná porada ( návrh ) ušetří čas i peníze. Pokud jej z nějakého důvodu nechcete využít, doporučuji zamyslet se nad všemi výše uvedenými aspekty, poučit se alespoň lehce  o ergonomii a hlavně řešit prostor “hlavou”. Selský rozum pomůže nejvíc:)! Je také dobré myslet na úložné prostory, počítat se spotřebiči, co už máte nebo si je hodláte pořídit ( odšťavňovač, kávovar, rychlovarná konvice, toastovač, kontaktní gril, domácí pekárna, filtr na vodu,...), aby na ně bylo místo tam, kde je budete nejvíce používat nebo půjdou dobře uschovat. Je také dobré myslet na úložné prostory, spíž nebo prostor pro skladování odpadů.
 

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Rodinný dům Brno

Interiér Kozlovice

Bílá opět, ale v netradičním pojetí.

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Rekonstrukce domu pro mladou rodinu

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přineste si jaro domů

Vybíráme dlažbu na terasu

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock