Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nová chalupa ve stylu anglického venkova

Nová chalupa ve stylu anglického venkova

Nová chalupa, která klame vzhledem. Vypadá jako ze stránek dětské pohádky, je okouzlující, elegantní s tváří romantické Anglie. Ač je nově postavená, recyklovaný stavební materiál jí dal jedinečnou omšelou tvář.

I když jde o nově postavenou chalupu, díky použití recyklovaných materiálů vypadá jako původní kamenný dům. Vášnivý sběratel starožitností chtěl malou víkendovou chalupu, která by nahradila hnijící chatu, jenž stála na pozemku. Představoval si chalupu ve stylu jeho domu v tudorovském stylu 20. let. Místní úřady povolily demolici poškozené konstrukce za předpokladu, že nový design bude mít podobný styl a podobnou linii střechy. Výsledek nové stavby je ohromující. Malá chalupa má nepopsatelné kouzlo plné charakteru.

Tudorovský styl

Dům v tudorovském stylu je skutečným ztělesněním anglické mentality v architektuře: kombinace úcty a solidnosti se zvědavostí a touhou po pohodlí. Začněme historickým pozadím. Tudorovský styl k nám přišel v 16. století a byl pojmenován podle vládnoucí královské dynastie.

Nová chalupa ve stylu anglického venkova
Foto: Susan Gilmore Photography

Během tohoto období anglické umění, včetně architektury, začalo získávat národní charakter, světské rysy. Místo klášterů a kostelů se nyní staví více domů a venkovských statků. Architektonický styl, který vznikl v této době, kombinoval prvky pozdně gotické a rané italské a vlámské renesance. Na jedné straně se budovy této éry vyznačovaly silnými zdmi, přítomností věží, vysokých komínů, a na straně druhé se domy již nepodobaly nedobytným zámkům, navíc v nich bylo více světla díky počínajícímu rozšiřování oken, s cílem obytný prostor zlehčit.

Krása staré Anglie

V této době se stalo mnoho inovací v designu interiérů. Vnitřní krby mají komín a je možné stavit dvoupodlažní budovy, počet pokojů se zvětšuje a jsou stále více funkčně rozděleny, zvyšuje se i počet nábytku a dekorativních prvků. Obecně se obydlí staly mnohem útulnějšími a pohodlnějšími a konstrukční prvky gotické architektury se začaly používat pro čistě dekorativní účely. Anglický dům v tudorovském stylu je především venkovským sídlem. Britové milují být co nejblíže přírodě. Proto je design místní oblasti velmi důležitý: otevřená předzahrádka, útulná zahrada, kované ploty, cihlové nebo kamenné chodníky a obrubníky.

Recyklované materiály daly domu duši

Interiérový designér Jeff Murphy z Murphy & Co. Design dohlížel na projekt a stylizoval ho do tradičních anglické venkovské chalupy. Aby nová chalupa vypadala, že byla postavena před více než sto lety, vyhledával materiály a stavební techniky autentické pro toto období. V chalupě je rám z dřevěného sloupu a trámu sestavený ze spár řezaných ručně a zpevněných dřevěnými kolíky. Vnější dveře jsou ručně vyráběné a stěny jsou zakončeny ručně nanášenou omítkou.

Nová chalupa ve stylu anglického venkova
Foto: Susan Gilmore Photography

Většina viditelného dřeva byla recyklována ze stodol z období kolem poloviny 18. století. Břidlicová krytina je ještě starší a původně pokrývala stodolu v Pensylvánii postavenou v roce 1810. Vápenec použitý na vnější straně byl zachráněn z mola mostu z roku 1889 v Minneapolisu. Mnoho vybavení a příslušenství pochází ze sbírky majitele starožitností, včetně svítidel, dřevěných dveří v ložnici, komína a dlaždic, které zdobily přední štít. Jedna strana pokoje lemuje jednu stranu domu a střecha byla trochu rozšířena na jedné straně, aby se našel prostor pro jídelnu a kuchyňský kout.

Na ploše téměř 80 m2 se nachází mimo jiné velký obývací pokoj sousedící s ložnicí, který se nachází v přední části budovy. V zadní části domu je místo pro kuchyň a roh, který slouží jako jídelna. Silné střešní nosníky a držáky, kromě jejich konstrukčních prvků, vytvářejí dojem, že rozdělují otevřený prostor na pokoje různých funkcí.

Foto: Susan Gilmore Photography
Zdroj: www.murphycodesign.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Vybíráme dlažbu na terasu

Hmyzí hotel pro užitečné pomocníky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock