Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní dům u vody

V zimě jezdíme na lyže, na podzim do hor a v létě k vodě. Majitelé tohoto domu si pobyt u vody mohou užívat každým dnem. Bydlí totiž v domě u řeky v krásné přírodě. Podívejme se jak to u nich vypadá.

První housle zde hraje příroda, vodní tok na jedné straně, louka a lesy na straně druhé. Právě na tomto místě se majitelé, Magda a Tomek, rozhodli postavit svůj ideální rodinný dům. Rozhodli se pro stavbu domu, který by byl moderní a zároveň ne fádní, jako byla častá zástavba v místní lokalitě. Zároveň nechtěli nic co by se do okolí nehodilo a nepatřičně vyčnívalo. A přizvali si k tomu odborníky.

Nový dům ve svahu

Všechno začalo, když se rozhodli prodávat svůj pozemek, přesně jeden hektar lesa s loukou a vodní plochou. Magda a Tomek tento kus pozemku vždy vlastnili. Oproti dnešnímu domu žili jen naproti přes silnici. Pozemek u vody chtěli prodat, protože uznali, že jej nutně nepotřebují, jelikož měli dost práce s domem stávajícím. Zájemců o pozemek nebylo nouze, ale neshodli se na budoucím užívání pozemku. Většinou si lidé přáli na místě vybudovat jen nějakou boudu, nebo přístřešek a s tím Magda s Tomkem nesouhlasili. Další nevýhodou pozemku byla její nerovnost. V některých místech byla výška oproti hladině rybníka rozdílná až o čtyři metry.

Po mnoha schůzkách se zájemci začali majitelé o pozemku uvažovat sami. Místo se jim opravdu líbilo, tak proč by si nepostavili svůj ideální domov právě tam. Do té doby nad tím ani neuvažovali. Zabývali se prací, starali se o tři děti a hodně cestovali. Najednou začali přemýšlet jaké by bylo zařídit si vše jinak a lépe. A postavit si dům ve svahu nad vodní hladinou. ,,Kdo o tom nesní?" Smáli se, když si to uvědomili, říká paní Magda.

Stavba ale nebyla snadná, protože zde nebyl rovný terén. Potřebovali dobrý projekt, aby vše dopadlo podle jejich představ.  

Terasa nad vodní hladinou

Magda začala hledat inspiraci v architektonických časopisech a objevila návrhy mladého architekta Wrocław Marcin Major. Zalíbily se jí jejich realizace - zdrženlivé, ale elegantní, jak sama říkala. Magda si představovala prostorou terasu, na které budou moci s rodinou vysedávat a užívat si výhledu na vodu a zapadající slunce.

Dům je obklopen tím co našli v okolí a mnohé nechali přirozeně zarůst, proč ještě vylepšovat něco tak krásného. U domu tedy nenajdete klasickou zahradu, nebo plot, jen otevřený prostranství, kde se cítíte jako na dovolené.

Velkorysý prostor

Interiér domu je členěn ryze prakticky a uspořádán pro početnou rodinu. Obývací pokoj i přilehlé místnosti jsou velkorysé a poskytují mnoho prostoru. Z velké sedačky je výhled na krb, televizi i na venkovní terasu a přírodu v okolí. Francouzskými okny lze z obývací místnosti přejít na terasu.

{reklama-0}

Pokoje jsou díky obrovským oknům dostatečně prosvětlené. Celý interiér je zařízen v moderním duchu. Vybavení na míru střídají designové kousky světových měřítek. 

Zdroj: https://www.weranda.pl/domy-i-mieszkania/wnetrza-nowoczesne/nowoczesny-dom-nad-stawem?ai=7

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock