Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Zaostřeno na kuchyň: lamino láká barvami, masiv luxusem

Zaostřeno na kuchyň: lamino láká barvami, masiv luxusem

Navrhnout si vlastní kuchyň, je snad snem každého amatérského kuchaře. Zakázková výroba má tu výhodu, že si vše můžeme vybrat přesně podle našich představ. Jako první bychom si měli ujasnit materiál a barvy, které v kuchyni použijeme. Při výběru materiálu bychom měli vzít v potaz celkový vzhled, ale také to, jak moc bude kuchyň zatěžována. V neposlední řadě si musíme rozmyslet, kolik do ní chceme investovat.

Masivní kuchyň vyvolává pocit luxusu a čistoty, za což si ovšem také zaplatíme. Oproti kuchyni, která je celá z lamina, vyjde masivní kuchyň zhruba o 50% dráž. Kuchyně z tvrdého dřeva se vyrábějí nejvíce z buku nebo dubu, ale třeba i z ořechu nebo třešně. Lamino je oblíbené nejen pro svoji cenovou dostupnost, ale láká také velikou škálou barev. „Hodně oblíbenou kombinací je momentálně bílá nebo nějaká jiná uni barva jako je dřevodekor a imitace betonu," uvedla nezávislá kuchyňská poradkyně Adriana Štefanová.

Kvalitní deska z masivu

Nejzatěžovanějším místem je v kuchyni pracovní deska. Ta z tvrdého dřeva se různě moří a voskuje, aby byla co nejodolnější. Její velikou výhodou je snadná oprava, kdy se zbrousí pouze poškozená vrstva a znovu se napustí ochrannými prostředky. Oproti dřevu má laminát nevýhodu v tom, že se dříve mechanicky poškodí a těžko se opravuje. Dvířka, to je část, na které se můžeme přímo vyřádit.

Barevná dvířka

Hlavně dvířka z lamina nabízí širokou pestrobarevnost a různé tvarování. Foliovaná nebo lakovaná dvířka z  MDF desky se mohou frézovat a tím získat různý tvar a zkosení. Nejpoužívanějším materiálem na výrobu kuchyní je už dlouhou dobu lamino, které vyhovuje současným moderním trendům. Oproti tomu kuchyně z tvrdého dřeva nabízejí svým majitelům opravdový luxus.

Zaostřeno na kuchyň: lamino láká barvami, masiv luxusem
Zaostřeno na kuchyň: lamino láká barvami, masiv luxusem
Zdroj: www.homeozoic.com, www.homened.com, www.kolota.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock