Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení bez hypotéky - tipy na alternativní domy

Bydlení bez hypotéky - tipy na alternativní domy

Uvažujete o vlastním bydlení, ale příčí se vám možnost hypotečního úvěru, kvůli kterému se stanete závislí na vašem pracovním příjmu? Podívejte se na překvapující možnosti, jak bydlet kvalitně bez zatížení nepříjemnou hypotékou.

Nová generace má jiný pohled na život než ta předešlá, netouží již po životě, jehož středobodem je zaměstnání, naopak, preferuje větší množství nezávislosti a zážitků. Což se poněkud vylučuje s hypotékou, kvůli které si nebudete moct dovolit přijít o zaměstnání. Tudíž se zde zvyšuje pravděpodobnost situací, které by se vám bez hypotéky pravděpodobně nestaly. Představte si například, že budete nuceni setrvat v zaměstnání, které vás příliš nenaplňuje, protože budete mít obavy, že byste nenašli nové a tím pádem ztratili příjem nutný pro splácení hypotéky. Kdyby se vám například v zaměstnání přihodil syndrom vyhoření, nebudete si moct dovolit dát několikaměsíční pauzu a zregenerovat se například cestováním po jižní Asii. Existují však způsoby, jak bydlet bez hypotéky.

Mobilní domy

Velkým hitem posledních let jsou mobilní domy. Jedná se o ubytování, které umožňuje transport z místa na místo a není se zemí spojeno pevným základem.  Je vhodné hlavně pro mladé páry a menší rodiny, jelikož disponuje menším obytným prostorem. Levnější typy připomínají vzezřením karavan, ovšem ty dražší jsou podobné normálnímu domku. Jejich výhodou je, že na ně není nutné mít stavební povolení. Ovšem je zde háček, týkající se inženýrských sítí (elektroinstalace, potrubí), protože na tyto sítě je stavební povolení vyžadováno. Tento problém však lze vyřešit instalací pohyblivých nadzemních přípojek. A kolik tento typ bydlení stojí? Nejskromnější příbytky lze pořídit již od ceny 80 000 Kč, přičemž jejich rozměry jsou 8x3 metry. Pokud byste ovšem chtěli větší pohodlí, je nutné si připlatit. Například za zateplený moderní domek v rozměrech 12x6 metrů zaplatíte kolem 700 000 Kč. Domy jsou k dispozici v nejrůznějších vzhledových variacích, od klasických karavanových provedení až po velmi estetické dřevostavby. Vzhledem k našim chladným klimatickým podmínkám je vhodné pořídit si zateplenou stavbu. Některé domky jsou prodejci prezentovány jako celoroční, ale chybí jim zateplení, tudíž v zimních měsících v nich nebude příjemně. V důsledku čehož si je budete muset dodatečně zateplit a to vaši investici značně prodraží. Kupte tedy domek, který je již zateplen, a ušetříte si nemalé peníze a starosti.

Námořní kontejnery

Neméně zajímavá je i další možnost nízkonákladového bydlení, a to v námořních kontejnerech. Jejich pořizovací cena je dokonce ještě nižší než u mobilních domků – jeden kontejner v délce 6 metrů lze pořídit již od 40 000 Kč. Nevýhodou  je nutnost kompletního vnitřního zařízení.  Ovšem tento trend se stává stále populárnější a v zahraničí již existují firmy, od kterých si lze objednat kontejner uzpůsobený pro bydlení.  Tento typ bydlení ocení především kreativnější lidé kvůli možnosti koupě dvou či více kusů, ze kterých si lze váš budoucí dům uspořádat dle vašeho gusta. Rovněž pokud plánujete rodinu, může tento typ bydlení pro vás být tím pravým ořechovým – pokud vám přibude nový přírůstek do rodiny, můžete dokoupit nový kontejner, a váš dům má hned o pokoj víc. Jelikož tento typ obydlí není mobilní, je třeba stavebního povolení.

Lákají vás výhody zmíněných druhů bydlení, ale odrazuje vás bydlení v nevzhledném plechovém baráku? Nemusíte mít strach, tyto příbytky je možné omítnout, natřít či obložit dřevem, tudíž na první pohled vůbec nemusí být poznat, že se jedná o kontejner či mobilní dům. Nevěříte? Nahlédněte do naší fotogalerie a přesvědčte se sami, že i bydlení v kontejneru může mít styl!

Bydlení bez hypotéky - tipy na alternativní domy
Bydlení bez hypotéky - tipy na alternativní domy
Bydlení bez hypotéky - tipy na alternativní domy
Bydlení bez hypotéky - tipy na alternativní domy
Bydlení bez hypotéky - tipy na alternativní domy
Bydlení bez hypotéky - tipy na alternativní domy
Bydlení bez hypotéky - tipy na alternativní domy
Bydlení bez hypotéky - tipy na alternativní domy
Bydlení bez hypotéky - tipy na alternativní domy
Zdroj: www.businessinsider.com, imfo.us, evomag.co,84tinyliving.com,www.huffingtonpost.com,creative-force.blogspot.com,erahomedesign.com,humble-homes.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock